Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ami az MNB oldalán van feltünt...

Ami az MNB oldalán van feltüntetve árfolyam az az eladási árfolyamnak felel meg?

Figyelt kérdés
2023. szept. 10. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, az a középárfolyam. Mármint a vételi és az eladási közötti.
2023. szept. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. szept. 10. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2023. szept. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valójában semmi köze nincs sem az eladási, sem a vételi árhoz, hisz az MNB nem értékesít valutát.


Az MNB-árfolyam kizárólag a NAV felé történő elszámolás céljait szolgálja. Az előző napi és az adott nap délelőtti folyamából számolják, így mindig általában déltájban jelenik meg az adott napi árfolyam.


A pénzváltóknál az eladási és a vételi árfolyam ettől teljesen különböző is lehet, akár mindkettő lehet az MNB épp aktuális árfolyama alatt, vagy épp fölötte.


30 éve még valóban létezett a középárfolyam, amit az egyes válaszban olvashatsz, ám ez már rég nem így van.

2023. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

"A pénzváltóknál az eladási és a vételi árfolyam ettől teljesen különböző is lehet, akár mindkettő lehet az MNB épp aktuális árfolyama alatt, vagy épp fölötte."

De csak 1 árfolyam van kint nem 2

2023. szept. 10. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Épp ezért írtam, hogy semmilyen összefüggés nincs az MNB árfolyama valamint a pénzváltók árfolyamai között.
2023. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt írtam, csak kíváncsi voltam, hogy ami az MNB oldalán van feltüntetve az melyik
2023. szept. 10. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!