Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTP devizakártya milyen...

Az OTP devizakártya milyen árfolyamon vált?

Figyelt kérdés

Nemrég lett OTP devizakártyám és azt vettem észre, hogy nem az OTP deviza árfolyamával vált, hanem attól jóval kedvezőbb árfolyamon.

Vásároltam a kártyával (itthon). Ugye arra számítottam, hogy deviza vételi árfolyamon fogja átszámolni az összeget. Ehelyett nemhogy a deviza vételi, de az eladási árfolyamnál is magasabb árfolyamon váltott, ami nekem furcsa.


Aki már régebb óta használja a kártyát: milyen árfolyammal dolgozik? A Mastercard árfolyamát is néztem, attól is magasabb az árfolyam. Vagy most csak befoglata és később a könyveléskor majd korrigál? De akkor meg miért magasabb árfolyammal számolt?



2023. aug. 10. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mié nem az ügyfélszolgálatot kérdezed?

Írjál otp direkten nekik, aztán megnézik, hogy helyes volt-e a váltás (az lesz) és ha rákérdezel, akkor talán félmondatban elnavigálnak oda, ahol megtalálod az esetedben alkalmazott váltási feltételeket.

2023. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
Sok bank a vásárlás után közvetlenül olyan árfolyamról küld értesítést, amiben nincs benne minden váltási különbözet. A végleges költés csak a számlatörténetben látszik. Ez egy lehetséges magyarázat.
2023. aug. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Először én is erre gondoltam, de akkor miért a banknak kedvezőtlenebb árfolyamot használtak?
2023. aug. 10. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy kapcsolódó cikk, lehet hogy erről van szó az esetedben is:

[link]

Itt meg a hirdetmény:

[link]

2023. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Nem, nem erről van szó. Egyrészt nem igényeltem ezt a kedvezményt, másrészt ez a forintszámláról devizában végzett tranzakciókra érvényes, nekem viszont fordítva történt: devizaszámláról forintban.
2023. aug. 10. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:

4: felesleges kepeszteni a kérdező már a kiírás időpontjában tisztában volt mindennel és csak a válaszolók idejét próbálja rabolni.


Minden másra ott van az ügyfélszolgálat, akiktől nem szeretne választ kapni semmire. Mi meg totózzuk ki, hogy mi hogy van nála beállítva... RÖHEJ

2023. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!