Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Válásnál hogyan fog ez rendező...

Válásnál hogyan fog ez rendeződni?

Figyelt kérdés

Két gyermekkel válok éppen (hagyjuk ki most, h mi az oka, a kérdés szempontjából ez nem fontos) de még 2 éve felvettük a babavárót (4,5m) amit ebben az esetben ugye vissza kell fizetni sőt többet is. Nem igazán szeretném ha nekem kellene visszafizetnem az egészet mert közösen sőt a volt párom unszolására vettük fel. De az elmúlt 8 hónapban nem hogy egy petákot nem fizetett gyerektartásra (oké még nem lett vége a válásnak, nincs ítélet) de a babavárót sem akarja fizetni - ezt mondta. Lehet e kérni a bíróságon, hogy az ítéletben az legyen, h neki kelljen kifizetni a felét és nekem is annyit? Ezt vajon a bank elfogadja? vagy rajtam verik le az egészet csak mert én kifizetném? vagy hogyan történik ilyen esetben ez? Van valakinek tapasztalata ebben?


Annyi a nehezítés h az ö keresete 600e körül van, de bejelentve csak minimálbérre van. Én kapok még gyedet fél évig + családi, utána visszamegyek dolgozni.


Nincs semmi vagyon igazából a babaváróból lett két kocsi véve (2,5m) a többit feléltük. Albérletben laktunk ahonnan elköltözött, én meg vissza a szüleimhez amíg nem állok fel ebből.



2023. aug. 29. 13:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az elso gyerek utan de a masodik elott vettuk fel.
2023. aug. 30. 07:52
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha lehetőséged van egyösszegben visszafizetni a babavárót, akkor tedd meg a válás során, mert így még kamatmentesen megeheted, de válást követően brutálisan meg fog emelkedni a törlesztőrészlet (kb 115E Ft/hó lesz), mert ilyenkor nem számít, hogy 1 gyemek már megszületett.

Mivel a tartozás közös, természetesen a fele a "kedves" apukáé függetlenül attól, hogy kivel maradnak majd a gyerekek. (Igazán jó fej apa, a pénzt közösen elvertétek, de az adósság az legyen a tiéd???)

Az, hogy felelőtlenül eltapsoltátok a teljes babavárót ahelyett, hogy értékálló dolgokat vettetek volna, az egyikőtöket sem mentesíti az egyetemleges tartozás alól, így a váláskor annyit tehetsz, hogy a visszafizetett összeg felét követeled az exedtől a "vagyonmegosztásnál" és akár még végrehajtást is kérhetsz rá, azaz tilthatják a béréből is, ha nem hajlandó fizetni. Mivel a negatív vagyon is közös, nem csak pl az autók, a tartozást is közösen kell visszafizetni.


A bankot csak az érdekli, hogy a tőkét visszakapja egyben, vagy ha ez nem történik meg, normál kamattal fogják bevasalni a részleteket azon, aki a szerződésben az adós, ha tőle nem tudják, akkor megpróbálják az adóstárson, de mindkettőtök ellen indulhat nem fizetés esetén végrehajtás.

2023. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

En ugy gondoltam h eladom az autot es legalabb annyit betorlesztek meg a valas elott. Igaz az nem sok csak 1M naeg az wddig kifizetett torlesztok felet is kerem es azt is betorlesztem.


De a minosites meg mindig nem volt a kerdes resze. Nem mindenki szuletik ugy h 10 evesen mar tudatos legyen a penzkezelese. Nalunk a volt parom volt a "penzugyes" o intezte ezeket.

2023. aug. 30. 10:46
 14/17 anonim ***** válasza:
Oké, de gondolom már nem 10 éves, vagy....
2023. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Semmilyen jogalapod nincs az eddig megfizetett részletek felét kérni, mivel házasság alatt vagyonközösség van, teljesen mindegy, kinek a számlájáról vonták a törlesztőt.


A válás után a havi részletek felét lehet kérni/behajtani a másik féltől, ha nem tudtok végtörleszteni.

Nem 10 évesen kell pénzügyileg tudatosnak lenni, hanem legalább a gyermekvállalás környékén, és hiteligénylés előtt, mert most olyan adósságot sikerült a nyakatokba vennetek, hogy ebbe simán bele lehet rokkanni. A 10M Ft-ra kb. 30-32M Ft-ot kell majd visszafizetnetek a 20 év alatt.:(

Sokan csinálják azt, hogy csak különélnek és hivatalosan nem válnak el, mert akkor megmaradna a havi 45E Ft-os részlet, válás után meg simán lehet a háromszorosa is.

2023. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Csak 4.5M kaptunk


A volt parom penzugyes igy azert lett itthon is az. Legalabb ezzel nem nekem kellett foglalkozni. En megbiztam benne, utalog atgondolva hiba volt.


A valas azert kell mert egy fillert nem ad a gyerekekre. Legalabb az a 20-20e amit esetleg megitelnek az is segit nekem ujra kezdeni.


Mikor elment megszuntette a azamlajat a bank automatikusan tolem kezdte el vonni. Ertem h vagyonkozosseg de baromira kicseszett velem. Neki van kb 600e (nagyreszt feketen) bevetele es most 8 honapja semmit nem fizet. Nekem osszesen van 270e es ebbol kell fizetnem a babavarot es mindent ami az elethez kell. Meg a kaukciot is le akarta nyulni. Meg szerencse h a berbeado normalis volt es azt mondta h en utaltam akkor nekem utalja vissza.

2023. aug. 30. 15:42
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért így sokkal jobb a helyzet, hogy nem 10M Ft-ot kaptatok, de mindenképpen keress egy jó ügyvédet és vasald be rajta a gyerektartást és a babaváró részletének felét is.

Sajnos egy aljas, gerinctelen alak a férjed, de abban nagyon téved, hogy csak úgy elsétálhat az adósságból. A fele tartozás az övé.

2023. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!