Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Válásnál hogyan fog ez rendező...

Válásnál hogyan fog ez rendeződni?

Figyelt kérdés

Két gyermekkel válok éppen (hagyjuk ki most, h mi az oka, a kérdés szempontjából ez nem fontos) de még 2 éve felvettük a babavárót (4,5m) amit ebben az esetben ugye vissza kell fizetni sőt többet is. Nem igazán szeretném ha nekem kellene visszafizetnem az egészet mert közösen sőt a volt párom unszolására vettük fel. De az elmúlt 8 hónapban nem hogy egy petákot nem fizetett gyerektartásra (oké még nem lett vége a válásnak, nincs ítélet) de a babavárót sem akarja fizetni - ezt mondta. Lehet e kérni a bíróságon, hogy az ítéletben az legyen, h neki kelljen kifizetni a felét és nekem is annyit? Ezt vajon a bank elfogadja? vagy rajtam verik le az egészet csak mert én kifizetném? vagy hogyan történik ilyen esetben ez? Van valakinek tapasztalata ebben?


Annyi a nehezítés h az ö keresete 600e körül van, de bejelentve csak minimálbérre van. Én kapok még gyedet fél évig + családi, utána visszamegyek dolgozni.


Nincs semmi vagyon igazából a babaváróból lett két kocsi véve (2,5m) a többit feléltük. Albérletben laktunk ahonnan elköltözött, én meg vissza a szüleimhez amíg nem állok fel ebből.



2023. aug. 29. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Inkább nem is minősítem részletesen a pénzkezelési kultúrátokat, ami a béka feneke alatt van.


Tekintve, hogy nem vagytok elváltak, jogilag közös kasszán vagytok, közös minden kiadásotok és bevételetek. Nem várni kellene 8 hónapja, hanem beadni a válópert és a vagyonmegosztást. A banknál jelezzétek, hogy válás van, természetesen felesben kell majd fizernetek (de ez nem automatikus, jelezz a banknak, egyeztess velük a teendőkről).


Persze, a kocsi értékében kiegyezhettek másképp, nem tudom, kinél van. De aki nem fizeti a maga részét annak gyűlik majd a tartozás és tiltva lesz fizetésből vagy ráterhelve bármilyen vagyonra, kocsira, ingatlanra.

2023. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Kinek a nevén van a hitel?

A másik fél kezes e?

Mert úgy tudom ezt bankja válogatja.

Azt a banktól kell először megtudakolni h mennyit kell visszafizetni. (itt van e kitétel válás esetére stb)

Ezek mind olyan kérdések (amiket feltettél) amire ennyi infóból nem lehet releváns választ adni

2023. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
62%
Te fogod visszafizetni sztem..
2023. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

2-es, ez babaváró hitel, itt adós és adóstárs van, azaz mindketten ugyanolyan mértékben felelnek a hitelért, mert csak közösen vehették fel.


Az meg mindegy, ki mennyit keres, senkit nem érdekel, attól még mindkettejüknek fizetni kell a hitel ráeső részét válás után, nem csak az egyikre fog hárulni. Amúgy 4,5 millióra talán 7-8 millió körül kell majd visszafizetni, azaz kb. 4 milliót fejenként, viszont az autót, amit belőle vettek, azt is el kell felezni váláskor.


De kérdező, amúgy igen, ne itt tegyél fel kérdést, hanem fordulj ügyvédhez és a bankhoz, mert láthatóan nulla fogalmad van bármiről, lásd gyerektartás követelése.

2023. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2023. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Babavárónál volt egy adós és egy adóstárs. Mindketten feleltek érte.

A te helyzetedben most anyagilag az lett volna az okos döntés, ha egyelőre papíron nem váltok el. Sokkal jobban megérte volna még házasként felesben végtörleszteni, akár hitelből, mint elválni, és fizetni a büntetőkamatot. Vagy legalábbis addig, amíg nem juttok dűlőre a témában, nem kapkodni a válással.

2023. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Kinek a nevén van a hitel?


A másik fél kezes e?


Mert úgy tudom ezt bankja válogatja."

Ha házasként veszik fel, mindeképp adóstársak.

2023. aug. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves elso.

Vagyis nem kedves h a minosites nem volt a kerdesben.


De a valas mar be van adva de nyaron bírósági szunet van!

Nemsoka lesz a targyalas. A gyerektartasta is. Meg h 6 honap visszamenoleg. Meg amit az ugyved mondott. De erre nem tudott valaszolni.


A babavaroban mind a ket fel ados. Ugy tudom en is h ketten kell fizetni. De a volt parom azt alitja h ha nalam lesznek a gyerekek akkor nekem kell.


Tudom h jobb lenne a valast elhalasztani. De miota leleptet egy fillert nem fizetet a hitelre. En fizetem. Azert kellett haza koltoznom a szuleimhez mert gyed egy csp nem eleg a hitelre es a elethez is

2023. aug. 29. 19:20
 9/17 anonim ***** válasza:

De miért nem a bankba mész be érdeklődni, mit tegyél és hogy működik ez? Ott mindent elmondanak.


Viszont nem neked kell csak fizetni, mert nálad vannak a gyerekek, ezt se értem, miért hiszed el neki ahelyett, hogy annál érdeklődnél, aki pontos választ tud adni, azaz a banknál.

2023. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A gyerekek a babaváró felvétele előtt vagy után születtek?


Ha még előtte, akkor az a gáz, hogy válás után nem lesz már kamattámogatott a hitel, és az addig visszafizetett összegre is ki kell fizetni visszamenőleg a kamatokat 120 napon belül.

2023. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!