Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, hogy a tulajnak...

Kalos kérdése:

Mit jelent az, hogy a tulajnak a lakásnak csak 80%-át birtokolja és a maradékot két személy 10% - 10%-ban?

Figyelt kérdés
Vennék egy lakást, amiről ezt az infót tudtam meg. Ezeket a személyeket nem lehet elérni pedig levél is lett küldve nekik, hogy birtokolják, de lehetséges nem is tudnak róla. Azt hallottam. hogy ilyen esetben a lakásnak a 10 - 10%-kát a banknál lehet tenni, hogyha mégis előkerülnek akkor vihetik a pébzüket. de ha nem jönnek érte akkor 5 év után azt a pénzr vissza lehet kapni és akkor 100%-ban a tulajdonjog átkerül arra személyre akié a 80%. Ez igaz lehet, vagy van-e még más módszer arra, hogy az ember megkapja a maradék 20%-ot is?
2023. aug. 16. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen nincs, lakásnál minden tulajdonos (vagy örökös) aláírása szükséges az adásvételhez
2023. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Szó sincs ilyenről. A tulajdonjog nem "jár le". Még ha meg is kapta az értesítést ha xarik rá akkor az is az ő dolga, semmi sem történik.

A 89% tulajdonjog eladhato, ennyi.

2023. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

nincs ilyen. Ha meg akarod venni, fel kell kutatni minden tulajt és mindenkitől meg kell vásárolni.

De az ügyvéded ezt nem mondta el?

2023. aug. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Hogyha valaki megvásárolná a lakásod 10e forintért csak azért, mert nem tudtál róla, korrektnek tartanád? Kisegitene az a pénz, amit veled nem beszélt meg senki, csak ott hagyott letétbe? Na ugye!


Ugyanez van itt is, amíg nem egyezel meg a tulajdonossal, addig nem a tiéd a lakás.

2023. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
11%

A 80%-át megvásárolhatod és ha 15 évig sajátodként használod az egész lakást (zavartalanul laksz benne, fizeted a költségeit, stb), akkor 15 évmúlva indíthatsz egy elbirtoklási pert. Illetve az előző tulajdonos ideje is beleszámít a 15 évbe.

De erről kérdezz meg egy ügyvédet, mert ez eléggé rázós ügy.

2023. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 10-10 %-ban tulajdonosok nem "birtokolják" az ingatlant, hiszen elérhetetlenek, ők egyszerűen csak tulajdonosok benne.


Az általános szabály szerint elbirtoklással akkor szerezhető meg az ingatlan tulajdonjoga, ha valaki az ingatlant 15 éven át sajátjaként szakadatlanul birtokolja. Ez akkor is igaz, ha nem tulajdonos az ingatlanban.


A sajátjaként azt jelenti, hogy minden terhet, ami vele kapcsolatban felmerül, ő fizeti, gondozza a területet stb. Megszakítás nélkül legalább 15 éven át.


Szüleim így tettek szert egy kertre. Elhanyagolt volt, megkérdezték az önkormányzatot, probléma-e ha gondozzák a földet. Mondták, hogy örülnek neki. 17 évig gondozták, az alatt senki nem jelentkezett érte. Akkor kapták a fülest a környéken lakóktól, hogy miért nem birtokolják el a tulajdonosoktól, ha őket egyáltalán nem érdekli az ingatlan sorsa. Utánajártak, és éltek a lehetőséggel. Még gyerek voltam, a jogi utat nem ismerem. Csak azt tudom, hogy ezt a kertet is megörököltem a szüleimtől.

2023. aug. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Emellett a jogelőd elbirtoklási ideje is hozzászámítható az elbirtoklási időhöz, feltéve, hogy a jogelőd idejében a 15 vagy 10 év még nem telt el."

[link]

2023. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!