Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van 1millióm, érdemes betenni...

Van 1millióm, érdemes betenni a bankba? Mennyit kamatozna?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

érdemes hát!

Két hónapos futamidővel évi 15,94%-os - na ez az átverés, mert ugye 15,94 jár 1 évre, de ez csak 2 hónapos.. tehát 2,6% ot kapnál. ezért célszerű éves távot nézni.


[link]


itt van 1 táblázat.


pl. FHB 12 hó: 6,75 - tehát kapsz 1 évre 67,500 Ft-ot.

2010. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Biztonságosabb mint a párnabank, de keresni nem fogsz rajta. Bármilyen kamatot is ígérnek az éves kamat, tehát a hozamot oszd el 12-vel és a maradékból vond le a kamatadót, az kb 2 % és a kezelési költséget.....röhej csak trezorként tekintsd a bankot
2010. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy nem a kamatokból fogok meggazdagodni:-),otthon tudom hogy nem kamatozik,de ha kéznél van elköltöm.
2010. okt. 15. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mostanában kaptam 2 millió forintot, én is gondolkoztam, hogyan lehetne valahol kamatoztatni?


Végignéztem elég sok bank ajánlatait, elmondhatom, hogy sehova nem éri meg betenni, főleg nem 1-2 évre, mert magasabb az éves infláció mértéke, mint a kamat, amit kaphatnék, ráadásul ebből még a kamatadót is levonják!


Végül egyedül a K&H Banknál találtam egy kedvező betéti formát : K&H infláció plusz betét


[link]


"...A piacon egyedülálló, az inflációs adatokhoz igazodó változó kamatozású lekötött betéti ajánlat a K&H Banktól. A 6 havi futamidejű lekötött betét alapkamata követi az infláció mértékét, melyet fix prémium kamat növel..."


Vagyis a befektetett pénzre megkapod az infláció+prémium kamat %-át!!!


Minél többet kötsz le, annál magasabb a +prémium kamat.


Szerintem a mai viszonyok között már annak is örülni kell, hogy nem romlik a pénzed a bankban, ha legalább szinten marad az értéke...

2010. okt. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a takarékszövetkezetekben található takarékszelvényt ajánlanám. Hosszasan kerestem /keresek megfelelő hozamút, de én ezt találtam a legjobbnak. 3 hónapra is berakhatod, kb.9-15 % körül mozog a kamat. Előnye még, hogy nem fontos egyetlen szelvényre raknod az egészet, feldarabolhatod, így ha hirtelen 3 hónapot el nem érve kell kivenned egy kisebb összeget, nem kell a teljes összeget felbontanod.
2010. okt. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!