Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az OTP banknál lekötnék 2...

Ha az OTP banknál lekötnék 2 millió forintot 1 évre, mennyit kamatozna az egy év alatt?

Figyelt kérdés

A kérdésem kicsit kibontva a következő: az OTP banknál milyen lekötést érdemes választani ilyen összegnél?

Úgy tudom, az OTP nél lekötött pénzre van állami garancia.(sajnos nem nagyon vagyok otthon ezekben a témákban, ezért kérdem a véleményetek, előre is köszönöm;)


2011. máj. 8. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan 5% a tippem, de nem néztem az OTP oldalát, de ebből lejönne még a kamatadó, azaz 4,2% maradna, ami infláció alatti. Ne az OTP-hez vidd, van ahol 6-7%-ot is adnak egy évre(amiből szintén lejön a kamatadó).
2011. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, milyen bankhoz lenne érdemes vinnem, ahol nyereség is lehetne az összegből, de állami garanciát is kapok?
2011. máj. 8. 14:01
 3/6 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a kamatadó az 16%-os.. ami a kamatból jön le, az OTP a legbiztonságosabb bank de szerintem nincs esélye annak, hogy a többi bank csődbe menne :D szóval szerintem egy cib-be is berakhatod 1 évre ha ott nagyobb a kamat :)


Nézd ez egy nagyon hasznos oldal itt kiválasztottam neked a 2 milliót és itt írja le, hogy mennyi a kamat az egyes bankoknál :)

2011. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ja a link lemaradt XD:


[link]

2011. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha biztonságnál járunk, akkor nem az OTP a legbiztonságosabb, náluk szintén csak állami garancia van,mint minden banknál, ami azzal egyenlő, hogy majd valamikor megkapod amit beraktál pár év után, de addig is nekik kamatozik. Ha ezt a szempontot nézzük akkor Axa Bank, lekötetlenül 5%-t adnak, nem úgy mint lekötve OTP-n és külön biztosításuk van a betétjeikre, ami garantálja a kifizetést.
2011. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Az OBA garancia minden bankban érvényes, jelenleg 100.000 EUR a biztosítási összeg/fő/bank.

UniCreditnél 8%-os betét is van, igaz csak 2 hónapos, de több helyen is van 7%-os éves betét.

2011. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!