Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Utalásnak fog minősülni ha...

Utalásnak fog minősülni ha bemegyek a bankba és pénzt utalok egy számlaszámra?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam feleségemmel egy lakást 63 000 000 forintért.

Megirtuk az adásvételi szerződést, készpénzben lefoglaloztuk 6 300 000 m forintal.

Szeretnénk babaváró hitelt 10 000 000 forintot és 5 000 000 forint csok hitelt felvenni. A fentmaradó rész 41 700 000 utalni kell a csok miatt. Nekünk ez a pénz megvan készpénzben, nem számlán tartjuk. Megfelelő lesz a CSOK és Babaváró feltételének ha én bemegyek az eladó bankjába és befizetem ezt a pénzt a számlájára? Az utalásnak fog minősülni?


2023. aug. 12. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
AKkor lesz utalás, ha a te számládról megy az eladó számlájára. Azaz elöször befizeted a saját számládra, utána utalod át.
2023. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem fog utalásnak minősülni, de szerintem nincs is jelentősége. A lényeg hogy határidőben és hiánytalanul megfizesd a vételárat, hogy ez ténylegesen utalással vagy esetleg pénztári készpénzbefizetéssel történik, az szerintem teljesen mindegy.

Annyi lehet a különbség, hogy az utalás fogadása a kedvezényezettnek ingyenes, míg a pénztári befizetésnek esetleg lehet egy kis díja, de ebben a nagyságrendben lényegtelen tétel, nem fog belehalni az eladó. Legfeljebb ha a végletekig korrekt akarsz lenni, akkor megkérdezed a pénztárban hogy ennek a befizetésnek mennyi a költsége a kedvezményzett részéről, és annyival többet fizess be neki, tehát ne 47.700.000 forintot hanem mondjuk kb. 15 ezerrel többet. Ezzel átvállaltad a bankköltséget, és így tényleg olyan mintha utaltál volna neki.

2023. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez befizetés nem utalás.
2023. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Technikailag ez pénztári befizetésnek minősül, nem pedig utalásnak. De CSOK szempontjából lényegtelen, a vételár 10%-án felüli teljesítés esetén a pénztári befizetés is elfogadható az eladó számlájára, nem muszáj utalni.
2023. aug. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már az Adásvételi Szerződést is így kellett volna megírni, hogy az eladó számlájára nem utalással, hanem KP befizetéssel teljesítitek az önerőt, mert úgy kell eljárni, ahogy az AV-ben meg van írva.


CSOK szempontjából mindkét verzió megfelelő, de ott hibáztatok, hogy ezt nem beszéltétek meg előre az ügyvéddel.

2023. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!