Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet ebből problémám?(többi...

Lehet ebből problémám?(többi lent)

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek meg engedtem hogy a bankszámlámra utalják a fizetését, csak később tudtam meg hogy hitelük van azért nem lehet nekik bankszámlájuk. Eddig a párja munkahelyére terhelték tehát onnan vonták a vonni valót csak felmondott, az ismerősöm meg elkezdett egyszerűsített foglalkoztatásba dolgozni így gondolom a cégre nem tudják terhelni, mivel az én bankszámlámra jött a fizuja rá is terhelhetik? Csak nem akarok a jó szándékomra ráfizetni.

2023. aug. 6. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Élből illegális a dolog, nem véletlenül kérik be normális helyeken a bankszámlakivonatot: látniuk kell, hogy a név stimmel.
2023. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem legális, amit csináltok.


Amellett hogy már eleve máséra kérni a fizut is problémás, ezzel még adóelkerülésben / pénzügyi csalásban is segédkeztél.

2023. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. aug. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak én nem tudtam róla, nekem azt mondták nincs bankkártyájuk nem e tudnék ebben segíteni hogy megkapják a pénzt pár napja tudtam meg ezt az egészet, nagyjából azóta nem is alszok.
2023. aug. 6. 09:51
 5/10 A kérdező kommentje:
Oké hogy “vótmá” nagyon vicces kisgyerek vagy, csak ha nem kapok választ gondoltam ki írom mégegyszer azt hiszem ez nem szabály ellenes.
2023. aug. 6. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig az.
2023. aug. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Adócsalásban valamint fedezetelvonásban vagy társelkövető.


Ezt fel is tudják simán göngyölíteni, szóval most már csak olyat ne csinálj, amivel tovább rontod a helyzetedet.

2023. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem én vagyok "vótmá", de egyetértek vele. Ott kaptál válaszokat, minek mégegyszer megkérdezni?

Egyébként meg valóban nem túl legális és nem értek egyet azzal, amit csináltok, de nem tudják bebizonyítani, hogy te tudtál arról, hogy ő miért utaltatja a te számládra a fizetését.

2023. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mivel az Mvt. 158. § (1) "A munkabért a munkavállaló által megjelölt fizetési számlára utalással kell megfizetni. A felek írásbeli megállapodása esetén a munkabért készpénzben kell megfizetni." - így rendelkezik, teljesen törvényes amit csináltok. A munkavállaló által megjelölt bankszámla a tied, ez teljesen szabályos a Munka Törvénykönyve szerint. Sehol nincs leírva, hogy a saját nevén lévő számlát kell megjelölnie.

Kérdező, emiatt ebből elvileg nem lehet problémád. A tartozást amúgy a követelés kezelője a munkabérből simán letiltathatja, és akkor a csökkentett összeg érkezik meg a számládra.

2023. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Mt-t akartál írni. Rögtön ott a (4)-es pont, hogy max meghatalmazotté lehet a számla, gondolom ilyesmiről szó nem volt, mivel úgy rövid úton tiltogatnák mindenféle bérjövedelmekből... Ne adj hülye tanácsokat, eléggé szopatják ezek saját magukat.
2023. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!