Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki hitelkártyát használ:...

Aki hitelkártyát használ: mindenkinek van egy megszabott minimum összeg amit be kell fizetni? Nem kérik egyszerre vissza a tartozást?

Figyelt kérdés
2023. júl. 30. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van minimum összeg általában a tartozás 5%-a. Ha nem fizeted vissza a teljes tartozást határidőig akkor megy rá a magas kamat.
2023. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
81%

Általában 5%, ahogy 1-es írta. Ha a fizetésed nagyobb, mint a teljes tartozás, akkor megspórolhatod a kamatokat is. Fizetéskor fel kell tölteni a kártyát teljesen és a hónap során onnan költeni. Lehetőleg minden hónapban egy kicsit kevesebbet, mint az eredeti tartozás. Akkor előbb utóbb visszatörlesztesz.

Ha szükséges, még készpénzhez is hozzá lehet jutni, némi költség árán, de kamatmentesen.

2023. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én is erre gondoltam. Amikor csak tudok rakok rá plusz pénzt
2023. júl. 30. 16:09
 4/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Amikor csak tudok rakok rá plusz pénzt"

Az jó dolog. Mert csak azok a napok és összegek után fizetsz kamatot, amikor "nálad" van a pénz és nem a banknál. De ha sikerülne pl. fizetéskor teljesen feltöltened a kártyát, akkor 1-1 1/2 hónapra visszamenőleg nem lenne semmi kamat.

2023. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kérik egyszerre vissza a tartozást?"


Hülyék lennének visszakérni, ők a kamatból élnek.


De te meg hülye vagy, ha nem adod nekik vissza. Ami nekik jó, az neked rossz.

Hitelkártyából eladósodni a legnagyobb ostobaság a világon. Ha hitel kell, és nem csak pár hétre, akkor kérjél a banktól személyi kölcsönt, azzal olcsóbban megúszod. Azt is ki lehet előbb fizetni.


Amit 2-es ír, az működhet, de annak is az az alapja, hogy 1 havi fizetésednél ne legyen nagyobb adósságod, és amint megjön a fizetésed rögtön betörleszd az egész adósságot. Nem egy részét, hanem az egészet.

Ez pontosan addig fog működni, míg egyszer kiderül, hogy mégse tudsz annyit törleszteni, onnantól egy lefelé menő spirálba fogsz kerülni. Amiből van kiút, de nem lesz egyszerű kijönnöd belőle. Emiatt ezt a megoldást én nem ajánlom neked.


Inkább egy személyi kölcsön, minthogy lecsússzál még jobban a lejtőn. Rövidtávon drágább lesz, mint a 2-es megoldás, de hosszútávon jobban fogsz vele járni szerintem.

2023. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont akkor gyakorlatilag a saját bankszámlámon nem lesz forgalom, a kártyát se használom magyarán a hitelkártya veszi át a vezető szerepet.
2023. júl. 30. 18:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálam is így van. Mindent hitelkártyával fizetek, a fizetésből pedig visszatöltöm egyben.
2023. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:

"Amikor csak tudok rakok rá plusz pénzt"


ez nem elég. A bankok általában úgy számolnak, hogy ha határidőre nem fiezetd vissza a teljes összeget (akár csak 1 Ft tartozásod marad a hó végén), akkor az a havi összes költésed kamatozik onnantól, amikor elköltötted.


Tehát pl. tegyük fel, hogy hó vége a Te elszámolási napod, és következő hó 10-ig kell visszafizetned az összeget. Július 5.-én vásárolsz 100.000 Ft-ért. 31.-én kapsz egy kivonatot, hogy minimum fizetendő 5000 Ft, tartozás 100.000. Ha következő hó 10-ig visszafizeted a 100.000 Ft-ot, akkor nincs kamat. Ha csak 99.999 Ft-ot fizetsz vissza, mondjuk aug. 10.-én, akkor utólag kiszámolják a kamatot júli 5-től aug. 10-ig a 100.000 Ft-ra, amit majd a következő kivonaton fogsz látni. És a hitelkártya kamata nagyon magas.

2023. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!