Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom kifizetni, mi...

Ha nem tudom kifizetni, mi lehet a vége?

Figyelt kérdés

Régóta nincs bevételem, és a számlám -14000 forintig lement a havi díjak és éves díj miatt (ami irdatlan sok volt). A banktól kaptam a levelet, hogy 15 napom van kifizetni, ezt múlt hétfőn kaptam, különben felmondják a szerződést és behajtják egy összegben. A kártyámon van hitelkeret is, amit soha nem használtam, bár arra hivatkoznak a levélben.


Ha nem tudom kifizetni, mert annyira rossz helyzetben vagyok jelenleg, akkor kirúgás után mikre számíthatok? Másik bankhoz mehetnék majd? Mennyire büntetne meg a bank? Mit érdemes tudni?


Annyira rosszul vagyok (eü problémák), hogy nem tudok bemenni személyesen.



2023. júl. 21. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

"kártyámon van hitelkeret is, amit soha nem használtam"


A számládhoz van/volt beállítva hitelkeret. Mivel nem érkezett rá munkabér levették 0-ra.


Ha nem fizeted ki a tartozást, akkor átadják egy követeléskezelő cégnek. Ha az ő felszólításukra sem fizetsz, akkor megpróbálják behajtási, idővel az új bankszámlára inkasszót raknak.


Ez a tartozás nagyon hamar százezres nagyságrendű is lehet (kamatok, munkadís, stb.)

2023. júl. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű a megoldás, eladsz valamilyen, birtokodban levő tárgyat, amit már nem használsz vagy épp tudsz nélkülözni. Régi telefon a fiókban, könyv, hanglemez, magnókazetta a polcon, ruhadarab stb. Milliónyi olyan tárgyat őriznek az emberek otthon, amiből pénzt tudnának csinálni. Sokszor nem is gondolják hogy mennyit…
2023. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha múlt hét hétfőn vettem át a levelet, akkor a 15 napba beleszámíthat a jövő hét hétfő is? Akkor megpróbálnék bemenni és beszélni velük.
2023. júl. 21. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen típusú levelek átvételének napja soha nem számít bele a határidőbe, az mindig a levél átvételét követő naptól indul. Így tehát a te esetedben, ha 10-én, hétfőn vetted át a levelet, akkor a 15. nap 25-e, kedd. Szóval, a hétfő még jó lesz.
2023. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt írja, hogy "a levél átvételétől számított naptól".
2023. júl. 21. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Értem, amit írsz. Ez jogilag pontosan azt jelenti amit én írtam. De ha úgy lenne is, ahogy te gondolod, akkor is belefér még a jövő hét hétfő.
2023. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%
Sőt a múlt hét és ez a hét is beleszámít!
2023. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Határidő másnaptól indul. Tehát átvetted ma, holnaptól indul a 15 napból az első nap.
2023. júl. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

@8


Elsőre sem értette, meg másodikra sem, miből gondolod hogy most érteni fogja?

2023. júl. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hátha mégis... :)
2023. júl. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!