Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor érkezik meg az átutalt...

Mikor érkezik meg az átutalt összeg külföldre?

Figyelt kérdés
December 22-én utaltam át 200 Eurot Németországba. Akkor zárolták az összeget, majd 23-án el is tűnt a számlámról, de a német bankba még mindig nem érkezett meg. Lehet, hogy elveszítem a pénzt?
2008. dec. 31. 11:23
 1/3 anonim válasza:

A devizautalás általában T+2 nap.

T=utalás napja a 2 nap pedig munkanapnak értendő.

A kedvezményezett számláján lehet, hogy 4 nap mire megérkezik, mert a "fogadó" banknak is T+2 napja van a jóváírásra. De ezt általában nem szokták betartani. De rossz esetben előfordulhat, hogy 4-5 nap mire megkapja a pénzt.

2008. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha nem jó a bankszámlaszám meg a swift vagy bic akkor visszadobja az utalást. amúgy nekem a tapasztalat hogy akár 3-5 munka nap is van egy külföldi utalás. most a gazdasági válság óta az 5 nap is sokszor elöfordul. lehetett volna sürgöségiben utalni de arra plussz kezelési költség van, de aznap a számlán van.

24 már ünnepnap 25-29-ig a németeknél nincs bank (hétfön a német bankokban ninc sutalás) így szerintem elöfordulhat az ünnepek miatt hogy csak 7-én lesz ott pénz (igaz egy kicsit sok, de 6-a ünnepnap több tartományban)

2008. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkoztam, hogy mi számít munkanapnak náluk 22-januárig. Nem dobta vissza, remélem igazatok lesz és egyben megérkezik. Köszönöm a válaszokat!
2008. dec. 31. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!