Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet az, hogy több...

Hogy lehet az, hogy több nyugdíjat kapok, mint amire számítottam?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az értesítőt, hogy mennyit fogok kapni.

Letiltásaim vannak, évek óta, több millió ft.

Levonni évek óta szinte semmit nem tudtak, vagy nagyon minimálisat.

Az értesítő levelek jönnek minden évben, hogy mennyi a tartozás, egy válás, betegség, stb. következménye. Évek óta annyit kapok, amiből nem nagyon tudtak levonni, így a tartozás nem csökkent.

Ez több tartozás, és ez a lényeg. A nagy egy régi jelzálog hitel, de mellette voltak egyebek is, amiket 1000%, hogy nem engedtek el. Több kisebbről beszélünk, nem egyről.

Na és itt jön a furcsaság, megjött ma a határozat, és azt írja, hogy 33% levonásom lesz. Ezek szerint nyugdíjból nem lehet 50%-ot vonni? Erre számítottam, meglepett a dolog.



2023. júl. 10. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Isten útjai kifürkészhetetlenek.
2023. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Majd a valódi furcsaságot akkor fogod érzékelni, amikor látod hogy a mai kamatkörnyezetben hogyan növekszik a tartozásod.
2023. júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Teljesen biztos, hogy évek óta csak növekszik. Ezt nem majd egyszer fogom érzékelni. Ezt tudom.

Elváltam, lerokkantam, roki segélyt kaptam évekig. Így értem el a nyugdíj korhatárt.

Akkor tudnék megszabadulni az adósságtól, ha a jelzálogos házat elárvereznék, de 2006 óta nincs fizetve, és azóta nem történik semmi. Pedig nekem az lenne a jó. Ha nem árverezik el, akkor a tizen-x milliós tartozásnak is csak a töredékét tudják levonni, míg élek. A volt feleségemtől még annyit se, mert nem dolgozik, nyugdíja se lesz.

Na de nem is ez a lényeg... hanem hogy igazából a válaszod nem válasz a kérdésre.

2023. júl. 10. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Le lehet vonni 50%-ig is, de nem kötelezően. A határozatot olvasd el, mert ott szokták részletezni, hogy miért annyi amennyi.
2023. júl. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az adós nyugellátásból is le lehet vonni 50%-ot is. Jogszabály határozza meg, hogy milyen esetekben; nálad, a több tartozás miatti jövedelemletiltás lehet(ne) 50% is.


„67. § (1) Az adós társadalombiztosítási nyugellátásából, korhatár előtti ellátásából, szolgálati járandóságából, táncművészeti életjáradékából és átmeneti bányászjáradékából (a továbbiakban együtt: nyugellátás) legfeljebb 33 százalékot lehet levonni.

(2) A levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:

a) gyermektartásdíj,

b) jogalap nélkül felvett nyugellátás.

(3) 𝐓ö𝐛𝐛 𝐥𝐞𝐭𝐢𝐥𝐭á𝐬 𝐞𝐬𝐞𝐭é𝐧 𝐚 𝐥𝐞𝐯𝐨𝐧á𝐬 𝐚 𝐧𝐲𝐮𝐠𝐞𝐥𝐥á𝐭á𝐬𝐧𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐠𝐟𝐞𝐥𝐣𝐞𝐛𝐛 𝟓𝟎%-á𝐢𝐠 𝐭𝐞𝐫𝐣𝐞𝐝𝐡𝐞𝐭.

(4) Az árvaellátásból – legfeljebb 50% erejéig – a jogalap nélkül felvett árvaellátást lehet levonni.”

Az 1994. évi LIII. törvény hatályos szövegéből.

2023. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most már nem a nyugdíjminimumot kell meghagyni, hanem 60e Ft-ot, ha jól tudom.
2023. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, január 1-től 60 ezret kaptam, meg is lepődtem, előtte 30 körül volt.


A határozatban leírták a levonást, de azt ugye nem részletezték, hogy melyik követelőnek mennyit fizetnek, mert ezt lehet nem is tudják, meg nem is érdekli őket. A végrehajtó akkor ezek szerint csak egy összegről tájékoztatta őket, hogy mennyi tartozásom van, azt kezdjék el levonni.

Na mindegy, nem fogom forszírozni, örülök ennek, ami van, és meghúzom magam. Köszönöm a válaszokat.

2023. júl. 17. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!