Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csinál belőle ügyet a bank?

Csinál belőle ügyet a bank?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Raiffeisen banktól van hitelkártyám és úgy alakult sajnos, hogy egy viszonylag nagy összeget kellett vásárolnom vele, mert jelenleg picit megszorultam anyagilag. 250.000 forintról lenne szó. És nem tudom időben visszafizetni ezt a pénzt a banknak, kb egy 10-15 napot fogok vele késni. Kamatokon kívül nem lesz baj? Nem fogják törölni a hitelszámlát, esetleg csökkenteni a hitelkeretet?
2023. júl. 8. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom 18 éves lehetsz, jó a humorod, megnevettettél a kérdéseddel :)

Bank annak örül, ha később fizeted vissza, ha azt szeretnéd szeressen a bank mindig késve fizessed vissza!

2023. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Miféle ostoba kérdés ez mégis...?
2023. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A havi minimum torlesztot fizesd be idoben. Ha a tobbivel kesel, abbol nem fog senki ugyet csinalni.
2023. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krwkco ***** válasza:
81%

3-asnak miért kellett "félig-meddig hasznosat" nyomni?

Tökéletesen leírta, hogy a minimum törlesztőt be kell fizetni, ahhoz hogy a bank ne tekintse rendellenesnek a helyzetet. Ha jól emlékszem, ez a tartozás 5%-a. De a havi kimutatásban külön is szerepel, úgyhogy nem is kell számolgatni.

2023. júl. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Így van, a minimum összeget kell határidőben befizetni, a többire meg majd megy a kb. 45%-os kamat.
2023. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
A kérdező egyértelműen leírta, hogy NEM TUDJA időben befizetni, úgyhogy semennyire nem hasznosak azok a válaszok, amik szerint "a minimum összeget fizesse be határidőre" és tàrsai. A kérdés az volt, hogy mi történik, ha nem fizeti be csak késve...
2023. aug. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 krwkco ***** válasza:
100%

#6

Ezt írta a kérdező: "250.000 forintról lenne szó. És nem tudom időben visszafizetni ezt a pénzt a banknak, kb egy 10-15 napot fogok vele késni."

Vagyis 250 ezret nem tud határidőre visszafizetni, de 12.500-at attól még tudhat.

2023. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem így értelmezem a kérdését. Elég félreérthető.
2023. aug. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Igen, pont ezért vagy funkcionális analfabéta mert nem tudsz értelmezni egy kérdést, illetve azt sem tudod hogyan működik egy hitelkártya, de nagy arccal és nagy betűkkel osztod azt észt, hogy melyik válasz hasznos és melyik nem. Van egy rossz hírem, attól, hogy törölteted hozzászólásokat ez nem fog változni, inkább olvass többet és tájékozódj!
2023. aug. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
9 - Tipikus kisember vagy fiam, aki a gép mögül, arc nélkül mer dumálni, hiszen ha elfogynak az érvek egy vitában, akkor kezdődik a másik sértegetése. :) Gratulálok, még jó, hogy te ennyire jól tudod értelmezni a kérdést. Attól, hogy nekem nincs jelenleg hitelkártyám, még korábban lehetett, de bárhogy is volt, az alapvető feltételeket azért csak ismerhetem. Attól, mert egy kérdés kétértelmű, S te az egyik, én pedig a másik oldaláról közelítettem meg, S emiatt eltér a véleményünk, még meg lehetne vitatni kulturáltan, de ehhez mondjuk ész is kéne, mely láthatóan nem mindenkinek jutott egyformán. :) Nem tudom milyen töröltetésröl beszélsz. Azt sem tudom, hogy kell olyat csinálni. Ne aggódj én nem félek attól, hogy fent maradnak a válaszaim, legalább más is láthatja, S nem nekem lesz égő. Köszönöm a jó tanácsokat, nem gondolnám, hogy kettőnk közül nekem lenne szükségem olvasásra, vagy tájékozódásra ezen a téren. Ugyanis nem helytelen információról van szó, csak másképp értelmezünk egy kérdést, ennyi. :)
2023. aug. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!