Vehetek fel hitelt hogy végtörlesszek egy másikat, hogy az adott helyzetemnek kedvezőbb törlesztőt érjek el?

Figyelt kérdés

Tegyük fel felvennék 20 millió forint lakáshitelt 20 év futamidőre, viszont 5 év múlva olyan helyzetbe kerülnék, hogy meg tudom engedni magamnak a magasabb törlesztőt havonta


1. Megtehetem hogy felveszek egy új lakáshitelt mondjuk 5 évre, amiből végtörlesztem az eredetit, így 20 év futamidő helyett 10-re csökkentem?


2. Másik kérdés, megérheti-e egyátalán, vagy olyan magas a THM, hogy sokkal több lenne a végül visszafizetett összeg, mintha eredetileg fizettem volna 20 évig, mert így kifizetem a 20 évre felvett teljes összeget és még az 5 éves új hitelre is ráfizetem a kamatot


3. Esetleg van lehetőség fix kamatozású hitel esetében futamidő csökkentésnek?


4.Vagy csak szimplán előtörlesztek havonta hogy hamarabb kifizetődjön a hitel? (Diákhitelnél ez egy lehetőség)


2023. júl. 7. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Ez itt a bankod ügyfélszolgálata szerinted?
2023. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem, szerintem itt lehet embereket kérdezni akik esetleg gondoltak hasonlóra, vagy jobban értenek hozzá mint én
2023. júl. 7. 10:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a fentiekre igen: egyrészt lehetőleg fix kamatozású hitet vegyél fel, másrészt pedig mindenképpen legyen benne viszonylag olcsó előtörlesztési lehetőség.


Érdemes nagyobb (alapkamat)változás után szétnézni a piacon, hogy megérné-e újabb, kedvezőbb kamatozású hitelt felvenni, hogy a régit előtörlesszed.


Én a te helyedben hitelszakértőkhöz, hitelközvetítőkhöz fordulnék, akik professzionálisan ezzel foglalkoznak, és több bank ajánlatait hasonítják össze.

2023. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Egy 20 eves hitelt 5 evesre cserelni szerintem nincs ertelme.

Ha tudnal tobbet fizetni rakd felre az extrat es torleszd belea hitelbe 1-2 evente.

Ha vannaknilyenterveid, hogy elotorlesztenel.tobbszor, akkor ennek megfeleloen kll a hitelt kivalasztani. Pl 2 hitel koz az egyiknel 2000ft-al kisebb a torleszto, d a masiknal jobbak az elotorlesztesi feltetelek, akkor a masodikat valasztanam.


1-2 elotorlesztessel 10 ev alatt kifizetheto egy 20 eves hitel, felesleges szerintem idokozben rovidebbre cserelni.

2023. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!