Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párom nem fizeti a hitelt...

Párom nem fizeti a hitelt segítsêg!?

Figyelt kérdés

Párom felvett évekkel ezelőtt egy hitelt. A moratórium alatt nem fizette. Közben a bankja megszűnt és átvette egy másik. Adategyeztetést sem csinálta meg a párom és nem is fizeti tavaly december óta.

Félek hogy a hitel már a vegrehajtonal van. Lehetséges hogy már ott van? Vagy van még egy kis esély hogy a banknál maradt?

Kedden megyünk a bankba de én addig megőrülök. Nekem persze nem szólt semmit én találtam meg a leveleket.


Köszönöm ha válaszolsz.



2023. jún. 30. 09:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Félek hogy a hitel már a vegrehajtonal van. Lehetséges hogy már ott van?"


Arról már tudnátok, ha ott lenne. Ugyanis egy végrehajtási eljárás megindításához végrehajtható okirat szükségeltetik a bíróságtól. Banki hitel esetén ez nagyon gyorsan megy, hiszen a bank mindent úgy intéz hitelezéskor, hogy gyorsan lecsengjenek ezek a folyamatok. Értesítést kapsz róla.

2023. jún. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, csak a levelek a régi lakcímére mennek. És így fogalmam sincs hogy áll a hitel.
2023. júl. 1. 14:43
 13/14 anonim ***** válasza:

"Igen, csak a levelek a régi lakcímére mennek."


Ezek után pedig ti csak ültök, és várjátok a sült galambot.


Meg lehet kérdezni a banktól, hogy átadták-e már végrehajtásra a követelésüket, és ha igen, akkor melyik önálló bírósági végrehajtóhoz került az ügy (ÖBV). Az ÖBV-nél lehet jelezni az új címet, ha még nem tudna róla. Egyébként simán van lehetősége kideríteni az új címet (már ha hivatalosan is átjelentkezett), főleg ha "elköltözött" jelzéssel érkeznek vissza az ÖBV postai értesítései.

2023. júl. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
... ja bocsi, most olvastam vissza, hogy már kedden mentek a bankba...
2023. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!