Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Opciós tőzsdei kereskedéskor...

Opciós tőzsdei kereskedéskor megtörténik az eszköz birtoklása, vagy csak a kimenetelre köt egy "fogadást" az ember?

Figyelt kérdés

Kérem aki profi tőzsdeguru, ne feszítsen keresztre az amatőr kérdésért, még tőzsde közelébe sem mentem csak próbálok tanulgatni.


Ez nem világos teljesen számomra. Ha opciót veszek akkor ott konkrétan nem vásárolom meg az eszközt, csak egy felfelé vagy lefelé történő árfolyam elmozdulásra "fogadok", ha "nyerek" akkor az árfolyamkülönbözet a "nyereményem" ha vesztek, akkor pedig az opció költsége a veszteségem?


A lényeg, hogy az eszköz árfolyammozgására kötöttem egy fogadást, de ebben az ügyletben én nem vásároltam, birtokoltam az adott eszközt? Ez lenne az opciós kereskedés?


2023. jún. 19. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A ember aki kiírja az opciót, és B aki ezt megveszi.


Pl A ember vállalja, hogy 2023.09.01-jén elad 100db OTP részvényt 12.000-es áron.

B ember megveheti ezt az opciót mondjuk 100.000 Ft-ért.


Tehát amikor megkötik az üzletet A ember rögtön kap B-től 100.000Ft-ot.

Amikor lejár az opció, akkor B ember eldöntheti, hogy lehívja-e vagy sem.

Ha lehívja, akkor A ember át kell adjon B-nek 100db OTP részvényt, amiért ő kap 100*12000Ft-ot.

Ha B nem hívja le, akkor nem történik semmi.


Tehát az opció kiírásakor, a vevő kifizeti az opciós díjat, de részvények adás-vétele nem történik.

Amikor lejár az opció, akkor történik (történhet) a részvények adás-vétele az opcióban kiírt áron.


Általában a lejáratkor se szoktak konkrét részvényeket átadni tudtommal, hanem simán pénzben elszámolnak. De neked most az elv a lényeg.

2023. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!