Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kisbabánknak, hogy és hol...

Kisbabánknak, hogy és hol takarékoskodjunk? Felnőtt korára szeretnénk, ha lenne egy kis kezdő tőkéje. A családi pótlékot szeretnénk neki félretenni ill. évente még tudnánk pluszba hozzá tenni 1-2 száz ezer ft-ot.

Figyelt kérdés

1. babakötvény: az a bajom vele, hogy max évi 120 ezret lehet rá betenni ill. az államkincstárnál ugyan ingyenesen vezetik, de érték papírba kell befektetni ezt az összeget és annak a "működését" nem igazán értem. Banknál nem akarom megnyitni, mert ott meg sok mindent vonnak le.

2. biztosító: ezzel az a bajunk, hogy a férjemnek is volt biztosítónál 15 évre, havi megtakarítása, de a lejáratkor nem kapott olyan jó összeget ill. ennek a havi részlete évről évre nőtt.

3. banknál vezetett számla: ez azért tetszik, mert erre akkor és annyit teszünk be amennyit akarunk, csak nem tudom, hogy csecsemőnek lehet e nyitni és mikor sok év múlva kiveszi a pénzt nem kell v-milyen adót vagy bármit fizetni utána?


Mit és kit ajánlanátok?


2010. okt. 11. 16:08
 1/2 anonim válasza:
Unit-linked típusú befektetések. Biztosítási köntösben vannak, de a biztosítás fikarcnyi benne, csak jogi előnyök miatt van. Elég rugalmas, rálátásod van a pénzedre és nem indexálódik mint a férjed régi biztosítása. Elég fejlett régiókba tud az ember befektetni. Az alapok között vannak garantáltak is. Ha veletek pedig bármi történik akkor is megkapja a baba a pénzét, és mivel nem megtámadható egy ilyen szerződés így az a pénz csak az övé :) egyéb kérdés? :)
2010. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a bankot ajánlanám továbbra is. Tudsz számlát nyitni neki, és rakjátok rá a pénzt, le is lehet kötni. És előnye mindenféle unit-linkid, és egyéb biztosításokkal (amiből én még embert jól kijönni nem láttam!) ,hogy bármikor hozzáférhető a pénz, ha neadjisten muszáj, sose lehet tudni!! Szóval szerintem BANK BANK BANK!!!! Ebben nem lehet csalódni (igaz, a hozam is mérsékeltebb, de nem ér semmilyen meglepetés, tudod, hogy ott a pénz, és bármikor hozzányúlhatsz - büntilevonás nélkül). Én is így teszek a kislányomnak. (Biztosítóval befürödtem, bármilyen köntösbe is bújtatják, soha többet!)
2010. okt. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!