Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ultra-kezdő vagyok, mínuszom...

Ultra-kezdő vagyok, mínuszom lett. Kérhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Szeptemberben nyitottam meg életem első bankszámláját, OTP juniort, és lekötöttem rá egy kisebb összeget - a kamatokkal együtt gyűjteném arra a célra, hogy legyen alapom, amint kijárom a sulit és elkezdem az életet.

Viszont semmi munkahelyi bevételem vagy akármi egyéb, viszont a minap, mikor beléptem a neten át, azt látom, hogy mínusz 114 (vagy 140, már nem emlékszem) forintom van, vagyis máris tartozásban vagyok. Nem nagy összeg, de hajlamos vagyok ilyenkor is megijedni.

Ez nagy gond? Esetleg ha megkapom az első havi kamatot, levonják belőle vagy ilyesmi? Vagy külön kell bemenni és kifizetni? (Mivel mondom, bankszámlára folyó jövedelmem nincs).

/amennyiben be kell menni külön kifizetni, azt lehet egy másik városban lévő OTP fióknál, vagy csakis ott lehet, ahol kötöttem a számlát? Ugyanis iskolából mire beérek a szülővárosomba, pont bezár a bank/.


2010. okt. 15. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Bármelyik OTP fiókban befizetheted a tartozásod.

De azért hadd mondjak valamit.

Tök nagy hülyeséget csináltál.

Két okból is. Rögtön bementél a legszarabb és legdrágább bankba és megkötöttél egy folyószámla-szerződést, ahelyett, hogy érdeklődtél volna több bankban. Ráadásul úgy, hogy rendszeres jövedelmed nincs is, ami rá mehetne.

Mostmár mindegy.

Ha nincs jövedelmed és nem lesz a bankkártyádon bizonyos idő után mozgás és a folyószámla egyenleged minuszos lesz, akkor a bank felmondja a szerződésedet. Ha lesz jövedelmed bizonyos időn belül, akkor ez az összeg úgymond visszatöltődik és akkor annyival kevesebb pénzt vehetsz fel.

Érdemes bemenned tehát bármelyik otp fiókba és kiegyenlíteni a tartozásod valamint vagy egy 1000Ft-ot rátenni, hogy a következő havi számlavezetési díjakat le tudják vonni valamiből.

2010. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Az OTP juniornak ugyan nincs számlavezetési díja, de a bank megtalálja a módját annak, hogy lehúzzon rólad havi többszéz forintot. A legegyszerűbb, ha rendszeresen utalsz magadnak valamennyi pénzt máshonnan, vagy fizetsz be havonta legalább egy ezrest. Az nem megerőltető, viszont elejét veheted annak, hogy kamatos kamatot tterheljenek rád.


Legalapabb alapszabály: a bank belőled él, és megpróbál úgy lehúzni, hogy neked is megérje, legalább egy kicsit, de neki még jobban megérje.

2010. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az MKB Student számla abszolút semmit sem húz le a diákokról. Még számladíj sincs.
2010. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Érdeklődtünk anyukámmal több bankban is előtte - vagy három hónapot töltöttünk gondolkodással -, de szinte mindenhol volt valami követelmény, aminek nem feleltem meg (többnyire a minimum-100.000-forint-lekötése, holott csak hatvanam volt erre a célra). Így lett az OTP a végeredmény, ott nem volt ilyen megkötés.

Szóval minden ok nélkül üvöltötted most le a fejem, hogy nem néztem körül. Azért annyira hülye én se vagyok, hogy döntések előtt ne mérlegeljek -.-


Köszönöm a válaszokat, bár a szidás most valahogy nem hiányzott. Épp eléggé meg vagyok ijedve:( És épp elég az nekem, hogy anya már hülye lenne ezen segíteni nekem.

2010. okt. 16. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor tényleg nem néztél körül. Nekem posta folyószámlám van. Lehet hogy nem junioros , mert én már dolgozok, de nem kellett pénzt lekötni a nyitáshoz.
2010. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eredetileg sehol sem kell lekötni, Juniorhoz sem kellett, de én akartam, hogy kamatozzon, legalább ennyi gyarapodása legyen a pénzemnek, amíg nem lesz munkám (ami még két év a szakképzés miatt. Nem, nem mehetek suli mellett dolgozni, nincs időm, nem lakok túl közel hozzá, és folyamatosan tanulni is kell).

Mondtam én, hogy kezdő vagyok és még tökegyedül is. Anya nem törődött a dolgokkal, végigolvastunk pár papírt, aztán ő feladta és közölte, kössek OTPnél. Tökegyedül vagyok, nem értettem, mi van, megijedtem, azt hittem, nem lesz baj, ha itt teszem fel a kérdést :(

2010. okt. 16. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!