Ezt,hogy tudom megoldani?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,hogy úgy vegyek lakást, hogy hitelre, és majd kifizeti az albérlő(mert kiadom a lakást).

Ez,hogy működik, hogy kapok hitelt?


2023. máj. 27. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Eszedbe ne jusson most hitelt felvenni. Az eddigiek akik felvették az elmult 5-7 évben-mind az enyészeté lesz az ingatlanuk. Magyarul elfogják veszíteni az ingatlanukat. Pont arra mennek rá kormányzati szinten.
2023. máj. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
A bank engedélye nélkül nem adhatod ki.
2023. máj. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%

30 milliós lakás esetén, 15M önerő mellett futtattam át az agyamon ezt a kérdést. Csak nagyvonalú becslések, nem kockáspapíron számoltam.


20 évre kb 8 százalékos kamatra kapnék 15M forint hitelt, ennek a törlesztője 150 ezer forint. Ezt a lakás ki is termeli, ennyiért ki lehet adni. Eddig oké. De ha a 15Mmat benntartom 16 százalékos hozam mellett állampapírban, akkor az évi 2,4Mt hoz, ami meg havi 200 ezer. Szemben a havi 0 forinttal, amit a hitelre vett lakás termelne. Én arra jutottam, hogy várok még.

2023. máj. 28. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. máj. 28. 07:49
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
#13 Kihagytad a kalkulációból az ingatlan értékváltozását. Ha lemennek a kamatok, valószínűleg emelkedni fognak az ingatlanárak is a növekvő kereslet miatt. Szerintem érdemes lehet mostanában vásárolni, csak hát készpénzből, vagy minimális hitellel.
2023. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%
13: szándékosan hagytam ki, mert szerintem ennél még fognak lejjebb menni az árak. És majd onnan jöhet egy újabb emelkedés. Szóval ez is abba az irányba terel, hogy várjon még az ember. 2017-ben sikerült a nagy emelkedés előtt lakást venni Pesten 30Mért, 3%os hitelkamattal, most 50et érhet kb és már nincs rajta hitel. Meglátjuk, másodjára is sikerül-e az időzítés.
2023. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!