Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás esetén mi a...

Banki átutalás esetén mi a teendő? Hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés

OTP-s bankszámláról van szó, de a számla NEM az enyém.


A kedvezményezett bankja a Magyar Államkincstár.


Ez esetben ha egy OTP-s számláról van szó, tudom használni úgy, hogy az illető akié a számla, nincs ott velem ? Vagy mindenképp ott kell lennie velem ?

És ez esetben, hogy a Magyar Államkincstár a bank, így az OTP számít fel valami díjat ?



2022. okt. 10. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az ő számlájáról akarsz utalni? A biztonsági SMS_t ő fogja megkapni... Ha utalás közben telefonos kapcsolatban vagytok, és megmondja a kódot, akkor tudsz utalni.
2022. okt. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi díjat számít fel az OTP mint bármely más hasonló belföldi, bankon kívüli átutalásért.
2022. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha Neked nincs hozzáférésed ahhoz a banki felülethez, valamint a kódokhoz stb., ami ahhoz szükséges, hogy átutalást tudjál indítani, valamint az teljesüljön, akkor nyilván nem fogod tudni elutalni az összeget valakinek a bankszámlájáról.


Viszont ha rendelkezel a fenti adatokkal, akkor már igen.


Ha én például megadom az ügyfélkapus felhasználónevem és belépőkódom, akkor nyilván bármit tudsz csinálni az én nevemben. Ha nem adom meg, akkor nem.

2022. okt. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!