Ilyenkor kié lesz a ház?

Figyelt kérdés
Felvettem épitkezéskor CSOK+Hitelt, az összes épitkezési számla az én nevemre lett kiállítva, valamint minden utalás az én számlámról ment. A pénzt is a szüleim utalták nekem a számlámra. Gyerek nincs, válás esetén ugyan úgy feleződik a ház a hitel miatt hogy 1/2+1/2 re lett bejegyezve a tulajdoni lapon?
2023. máj. 25. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Nem a tulajdoni lap számít, hanem, hogy házasság előtt vagy alatt keletkezett-e a vagyon. Hogy a számlák a te nevedre szólnak, az is tökmindegy, a házasság vagyonközösség.

Namármost: az örökség különvagyon és az ajándék is, ha csak neked adták a szülők. Ergo az a rész, amit a szülők neked ajándékként fizettek, az a tied, a többit felezni kell.

2023. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha az egésszet én fizettem szülők által + a hitelből amit felvettem?
2023. máj. 25. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
3. A Csok-ot szerintem közösen kaptátok, és ha nem lesz gyerek, akkor közösen is kell visszafizetni.
2023. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nem Te vettél fel hitelt, hanem Te és a házastársad, mert ő az adóstársad.

A házasság vagyonközösség, a közösen felvett hitel is az, abból keletkezett jelenleg vagyon. A házasság alatt szerzett bevételek is közösek, az teljesen mindegy, hogy kinek a számlájáról ment a törlesztés.


Válás esetén a CSOK-ot 5% késedelmi kamattal vissza kell fizetni, illetve ha támogatott volt a hitel, a kamattámogatást is visszamenőleg, továbbá megszűnik a kamattámogatás, innentől drágább lesz a hitel is.


Ha egyedül meg akarod tartani a házat, meg kell nézni, mennyit ér most a ház, illetve ha volt igazolhatóan külön vagyonod, amit pl a szüleid adtak, annak a jelenlegi értékét is vond le. Vond le a CSOK-ot és a hitel jelenlegi tőketartozását, a maradék (már ha van), az a közös vagyonotok, ennek a fele jár(na) mindkettőtöknek.


Akkor van gond, ha a CSOK-ot nem tudod miből visszafizetni és ha a hitelt nem tudod egyedül tovább fizeti, ekkor el kell adni a házat, mert vég nélkül vitatkozni és megvári a végrehajtót nem okos dolog, de az is gerinctelen húzás lenne, ha a házastársadat simán kisemmiznéd.



Igazi

2023. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy felvetted, nincs olyan, hogy te fizetted. A házasság vagyonközösség.
2023. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Közös.
2023. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!