Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sberbank küldött fizetési...

Gyula1971 kérdése:

Sberbank küldött fizetési felszólítást 670 forintra, hagyjam?

Figyelt kérdés

2022 márciusában egyik napról a másikra bezárták a fiókokat, nekem nem volt akkor épp semmi az egyenlegemen.-

Gomdolom 2-havi számlavezetési díjat kérnek a 670 ft ez lehet,de már akkor nem lehetett ügyet intézni.

Sima, nem ajánlott levelet küldött a tartozásról.

De a Sberbenk lógóval küldte,tehát nem a felszámolója volt a feladó.-

MBH-bankhoz kéri a befizetést.

Járt még valaki így?



#Sberbank számla
2023. máj. 24. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be
2023. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne azt várd, hpgy járt-e vki így, mit fpg írni. Azonnal fizesd be netbankon, még ha van átutalási díj is, mert most még lehet, hogy egy ezres elég lesz rá. De ha 4 év múlva 345235 kell fizetni, az rosszul fog esni. Nem 150 ilyen történet van a neten, újságban, hanem a többszöröse. Keress rá és lehet, azt is bánni fogod, hogy vártál és kérdést írtál ki. Hidd el, a behajtócéghez fog kerülni a tartozásod. Nekem az furcsa, hpgy a bank kivonult, most meg levelet ír. Minek van még szüksége a pénzre? Ebből kártalanít, akit még nem tudott? Csak költői a kérdés.


Légyszi, fizesd be, annyi ilyet olvastam már.

2023. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne fizesse ki , én meg mindig nem kaptam meg a pénzem.
2023. máj. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A bank megszűnt,de küldte a levelet.-

De miért nem hivatalos levélben küldte?

És jogom van megkérdezni,miből lett ez az összeg?

2023. máj. 26. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok minden kérdésre pontos választ adni, bár a legrövidebb verzió, tényleg az amit az első írt, hogy fizesd be, mert kétségkívül be kell.



A banknak visszavonták a működési engedélyét, a vállalat végelszámolás alá került, de ezzel még nem szűnt meg.

A Fiókjait akkor bezárták, igaz, de utána nem sokkal később kinyitottak. Sok máig nyitva van, tehát ott is lehetett volna intézkedni több mint egy év óta. Most is lehet.



Először sima levélben küldi a felszólítást, nyilván, hogy spóroljon. Ha nem fizeted be, akkor utána majd tértivevényesben fogja küldeni. Ha a tartozást te magad is elismered (úgy értem magad felé), teljesen mindegy, hogy hogyan szólít fel, hiszen tudod, hogy fizetned kell, szerintem.


A Sberbank logójával küldi persze, a Sberbank nevében, hiszen ő követel tőled. Végelszámolás alatt áll (nem is felszámolás, hiszen nem ment ténylegesen csődbe). A végelszámoló képviseli a bankot, ő jár el a bank nevében.

Nyilván a levél alján a végelszámoló neve szerepelt, legalábbis úgy kellett volna.


MBH Bankhoz kéri a befizetést. Ebben a megfogalmazásban kissé csalókán hangzik. A Sberbanknak már nincs banki engedélye, ezért ő maga bankszámlákat sem vezethet, viszont mint minden cégnek neki is kell legalább egy bankszámlaszámmal rendelkeznie.

A végelszámoló úgy döntött, hogy az MBH Banknál nyit számlát neki. Mindegy, hogy miért, nyithatott volna másiknál is.

Ezért oda kell befizetni.



És a kommentedben amit még írtál.


A bank megszűnt. Nem szűnt meg mint írtam, amíg a bíróság nem törli, a végelszámolós végén, addig létező cég.

Ez is hivatalos levél, csak nem tértivevényes. Így olcsóbb, de ha nem reagálsz, előbb-utóbb majd úgy küldi.



Persze, hogy jogod van, természetesen! És mivel, hogy a fiókjai meglepő módon még ennyi idő után is nyitva vannak, elég ha bemész és ott megmondják. Nyilván sorban állás nem lesz.



Egyébként nagyon csodálkozom, hogy több mint egy év után követeli a tartozásokat, amikor ráadásul a hitelállományát már eladta. A betéti állományt gond nélküli vissza tudta fizetni (az OBA-nak, azt a pénzt amivel az OBA kártalanított), akkor miért csak most követeli az ilyen kisebb tartozásokat?



Egy a biztos, be kell fizetni.


Egyébként meg 670 ft-ról beszélgetünk. Mi az manapság...

2023. máj. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vok, 3. válaszolónak: a 4. válaszoló írta,hogy néhány nyitva van, nem ellenőriztem. Ha van Hozzád közel, menj be és kérdezd meg.
2023. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Találtam egy 2023 januárban küldött levelet.amely a fizetési számla elmúlt évi költségéről küld kimutatást-tehát kötelezően az elmúlt évi bankköltségemről, 2022-ről.-

Itt viszont 2022 január01--2022 március 01 ig küldi,március 12-án vonták vissza az engedélyüket!

Itt viszont kifizetett tételkánt szereőel az én 646 ft-os költségem a 2-havi számlavezetésre.-


[link]


[link]

2023. máj. 30. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
2. vok. Egy hete írtad ki a kérdést, mennyi időt foglalkoztál ezzel a témával? Ha kidobod a felszólítást a kukába, sosem fog eszedbe jutni 1-2 hónap, év múlva? Összeadva órákat, teljes munkanapokat fog kitenni, akár 1 hét szabit, hogy vajon mi lehet a pénzzel? Vajon jön-e a felszólítás? Vedd úgy, hogy nem vettél 1,5 gombóc fagyit, de soha a b.ös életbe nem kell vele foglalkoznod. Igen, láttam a papírt, de én sem értem. Vagy felhívnám a számot, bár az egy vagyon lenne, vagy bemennék a bankba, ha van a városomban, ha egyik sem, akkor befizetném a pénzt, a csekket vagy az átutalást betenném a diplomámba, ha jön a végrehajtó, akkor az orra alá dörgölöm, hogy itt van a befizetni való.
2023. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mai napig sem jött semmi a sima levélen kívül, egy hónap eltelt.

Pedig 5-napon belüél fizessem be,akkor ezt írták.

2023. jún. 24. 12:35
 10/10 anonim ***** válasza:

2. vok, Te nem erted ezt a rendszert. Nem fizetted be 5 napon belül, szerinted jön z újabb levél a 6. napon, hogy most már a napi kamat x Ft lesz, majd amikor tetszik fizetni, akkor várjuk a kamattal növelt összeget Öntől.

Ehelyett az szokott lenni

- jön a levél pl. 3,5 év múlva, hogy ennyit tessék befizetni ennek és ennek a kövkezelőnek, végrehajtónak, közjegyzőnek, mit tudom én kinek. De hogy hogy számolták ki, azt az ügyintéző nem fogja úgy elmagyarázni, hogy megértsd. Ha találsz ügyintézőt.

-10 hónap múlva befizeted azt a 670 Ft-ot és meg vagy nyugodva, a csekket kidobod, mert ott van a rendszerükben. Aztán jön pl. 4 év múlva levél, sajnos keveset, későn fizettél, stb. stb., az előző pont.


Megérte a 670 Ft miatt? Tudom, elvek, sok kicsi, viszont meg van az oka a tartozásodnak.


Szerintem indulj neki a témának, járj utána, hogy pontosan mennyi és rendezd! A telefon és a ráfordított idő nem 670 Ft lesz, de talán rájössz, mit kellett volna tenned. Aztán, ha majd más hasonló sztorit sorol, akkir el tudod mondani, hogy 670 Ft befizetése milyen sok időbe, energiába került...

2023. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!