Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok részvényeket vásárolni?

Hol tudok részvényeket vásárolni?

Figyelt kérdés

Hol tudok rendesen osztalékfizető részvényeket vásárolni, ahol esetleg amerikai és magyar cégek részvényeit is megvehetem? Revoluton tudom hogy lehet, de a Revolut tudtom szerint nem fizet osztalékot a részvények után (aztán lehet ezt rosszul tudom).

Gondolok itt arra, hogy a tényleges nagybefektetők pl miket használnak, ha tudja valaki?



2023. máj. 10. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Az osztalékot megkapod a revoluton is, de ott csak az amerikai piachoz férsz hozzá, a magyar piachoz nem. Ha az amerikai piacon szeretnél osztalékot, akkor az amerikai-magyar adóegyezmény megszűnése okozhat kellemetlenségeket 2024-től.
2023. máj. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

A tőzsdéken lehet részvényeket venni, azokét a vállalatokét, akiknek a részvényeit ott jegyzik.


A tőzsdéken brókerek kereskedhetnek, ezért emiatt a befektetők, kereskedők kénytelenek megbízni a brókereket.


A Revolut vagy ő maga broker vagy egy szerződéses partnere az, de hozzáfér a New York-i tőzsdéhez. A Revolut-on keresztül vett részvények is fizetnek osztalékot.


Magyarországon vannak egyéb befektetési szolgáltatók, amik több tőzsdéhez is hozzáférést adnak: KBC Securities, Erste Investments, Interactive Brokers, hogy csak párat említsek. (Az egyéb bankoknál az elérhető termékpaletta a saját és partnereik alapjai (a magyar befektetési alapok kerülendők, nagyon költségesek és nem versenyképesek), meg esetleg a BÉT.)


Az ezek közötti választásnál fontos szempontok a díjak:

-számlavezetési díj

-tranzakciós díjak, különös tekintettel a minimumdíjakra ha kisbefektető vagy.

Valamint egyéb tényezők (befektetésbiztosítás, TBSZ lehetőség, kereskedési felület használhatósága stb)

2023. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

#2 leírta a lényeget.


Annyit hozzátennék, hogy a tőkevédelmi alapra mindig figyelj, mikor brókert választasz. Revoluton az összes ügyfél részvénye egy nagy számlám van, így csőd esetén az összes károsult osztozik akkora tőkevédelmen, ami máshol ügyfelenként járna.


Bankoknál tőzsdei számlát biztos nem vezetnék, nagyon drágák. Szerintem Interactive Brokers (én is ott vagyok) vagy KBC.

2023. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!