Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet belépni az államkin...

Hogy lehet belépni az államkincstári rendszerekbe és a webkincstárba?

Figyelt kérdés

Ügyfélkapun keresztül nyitottam MÁK értékpapírszámlát. Igényeltem webkincstár és mobilkincstár elérést is. Meg is kaptam a szerződést, megvan a 24 jegyű MNB belépési azonosító és kaptam egy kezdő jelszót, illetve már jött egy számlakivonat és abban is van egy új jelszó.

De sem a [link] oldalon, sem a webkincstárba nem tudok belépni. Az eszlaweb-en beadom a 24 jegyű azonosítót, de egyik jelszót se fogadja el mellé. Webkincstárban meg 8 jegyű azonosítót kér, de oda se tudok belépni. Próbáltam a 24 jegyű MNB azonosító mindkárom tagjával, az értékpapír nyilvántartási számla számával és mindkét jelszóval.


Átböngészem az államkincstár oldalát, de nem találtam megoldást erre. Kihagytam valamit? Hogy a francba lehet ide belépni?



#értékpapír #WebKincstár #államkinncstár
2023. máj. 6. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt próbálkoztál?

[link]

7 jegyű azonosító és jelszó.

Amikor személyesen nyitottam számlát, meg kellett adni egy jelszót, melyet 3 napon belül meg kellett változtatnom.

2023. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 24 jegyű szám az a számlaszám. Oda utalhatsz pénzt amiből majd vásárolhatsz kincstárjegyet.

Az azonosító 7 jegyű. Nyomj egy elfelejtett jelszót aztán kapsz újat.

2023. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

Szerintem az azonosító a belépéshez 8 jegyű. És az utalási számlaszám utolsó 8 jegye csak részben tartalmazza. És anélkül nem lehet elfelejtett jelszót sem kérni. Ha van számlakivonatod, akkor lehet, hogy benne van ez a 8 jegyű ügyfélszám.

Viszont több helyen írták, hogy az ügyfélkapus regisztráció után csak 1-2 héttel jön létre a számla. Állítólag nagy elmaradásban vannak, mert feltehetően kézzel is csinálnak valamit.

Hétfőn hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérdezd meg.

2023. máj. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sikerült azóta. Az értékpapír nyilvántartási számmal tudtam belépni. Az tévesztett meg, hogy a webkincstárhoz nem kaptam jelszót és nem volt egyértelmű, hogy az elfelejtett jelszóval kell kérni egyet. De most már működik.
2023. máj. 7. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!