Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bankszámla amihez...

Van olyan bankszámla amihez nem fér behajtó hozzá?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ez a revolut számla ilyen. De ezen kívül? Szeretnék saját számlát amire kaphatnám a fizumat, de úgy hogy ne tudjanak inkasszózni róla. Ha olyan akkor van akiére elutaljam a bérem, utána elutaltatom erre a saját számlámra a pénzemet, ha tartozik hozzá kártya vagy akár telefonon tudom regisztrálni és úgy fizetni vele. Lehet nagyon körbe magyaráztam. De a lényeg kellene bankszámla ami bankok számára érinthetetlen és tudok vele fizetni neten vagy boltba stb... köszi szépen!

2023. máj. 4. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

…valóban nem tudunk mindent, mert te árultál el annyit, amennyit.

Normálisan válaszolt itt mindenki szerintem, én pedig épp bank követeléskezelési főosztályán dolgozok, úgyhogy pont tudom, hogy amit kitaláltál az életképtelen opció. Mindannyian megválaszoltuk a kérdésedet, de akkor még egyszer: nem, nem opció a bújócskázás és de, a végrehajtó és a bankok normálisan átadják egymásnak automatán az adatokat, így elég körülményes a kibújás.

…és még mielőtt a következő nagy ötletet bedobod: magyar állampolgárként magyar rezidensként (= hogy értsd: itt élsz, itt dolgozol, itt szerzel jövedelmet, itt vagy adóalany) NEM nyithatsz számlát szomszédos országban sem egykönnyen, sőt egyre inkább sehogyse. Persze megkérheted a mosogatóként a “sógoroknál” dolgozó szomszédodat, hogy sétáljon be a Sparkasse-ba, de h..lye lenne utánad ezt megtenni :) ha mégis, akkor sok sikert az aktív számlarendelkezéshez.


…mondjuk egy KÖSZÖNÖM SZÉPEN (már úgy őszintén, nem ahogy a kommented végére pikírten bebiggyesztetted), hogy válaszoltatok helyett nagy arccal leoltasz itt mindenkit, miközben - lehet megsértődni, átkozódni, de a tény az tény: tartozol, eladósodtál és ahelyett, hogy becsülettel azt kutatnád, hogy tudnád rendezni a tartozásod, itt simliskedsz.

Elég nagy szégyen, hogy magadtól sem vagy képes BECSÜLETES lenni a bankkal, végrehajtóval, egyéb pénzügyi szervezettel, bírósággal vagy a korábban neked kölcsönt nyújtó egyéb személlyel, szervezettel, hanem már eleve csak letiltással tudnak belőled kicsikarni valamit… tehát ja, nem velünk kellene arcoskodni, hanem a tükörben, de ahogy érzed.

Boldog életed lehet, ha csak ez okoz örömet- egybként meg nekem, nekünk mindegy ám… de ha tényleg érdekel egy normális, jó tanács: a végrehajtás MINDEN pillanatában, akár egy ingatlan árverezése előtti percben is tudsz egyezséget kötni, megállapodni, nagyon sok esetben részletfizetést vállalni (= értsd jól: ÖNKÉNT, nem tiltással!), legalább az esetek 70-80%-ában ilyenkor tartozáselengedést is lehet kérni és szokott sikerülni is (tőkéből a követelést kezelő NEM fog engedni, mert az után neki keletkezne járulékfizetési kötelezettsége, ezt jó, ha tudod, de a felhalmozódott késedelmi, ügyleti és egyéb kamatokból és díjakból nagyonis lehetséges!- minél nagyobb a fizetési hajlandóság, annál inkább, de erre minden társaságnak van belső szabályzata, legfeljebb t vagy annyira “okos”, hogy ezt nem tudod…).

2023. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

máj. 4. 09:35 válaszoló vagyok.



Olvasva azt, hogy jó ideje 33%-os letiltás megy és amint írtad ez neked nem jelent megélhetési gondot, akkor lenne egy sokkal jobb megoldás.


A végrehajtó is látja, hogy igaz kényszerrel de tudsz "törleszteni", tehát van miből levonni, fizetni.


Menj be hozzá és ajánlj fel egyességet, kössetek megállapodást miszerint önként fizetsz havonta X forintot. Annyit vagy akár többet mint amit most le tud tiltani munkabérből.


Ekkor a végrehajtás szünetel, nem kerülhet inkasszó bankszámlára, végrehajtási jog ingatlanra, stb...


Tehát mintha újra havonta a hitelt fizetnéd, csak most már a végrehajtónak.


Nem ritka ám, hogy meg lehet egyezni a végrehajtóval és esetedben könnyíti a helyzetet, hogy régebb óta rendszeresen le tudja vonni tőled.

Ha nagyobb havi befizetést ajánlasz fel, ő is jobban fog "örülni" neki.



Innentől fogva nem kell trükköznöd semmiben sem. Sokkal jobb helyzet mint ami eddig volt és LEGÁLIS.

2023. máj. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

máj. 4. 09:35 és az előző írója vagyok.



Aki a linket bemásolta (8-as válaszoló) és fedezetelvonás bűncselekményt emleget:


Elolvastad ami a linken le van írva?


Nagyon jó, hogy megfelelő helyről hivatkozol valamire, tökéletes megoldás.

De utána pedig éppen, hogy ellenkezőjét mondod, mint ami le van írva.



NEM FEDEZETELVONÁS, mert nem fedezet. Jelzálogjoggal terhelt ingatlan károsítása, felgyújtása, átjátszása (már ha lehet persze) az fedezetelvonás volna például.

Amit a kérdező leírt nem az.


A honlapon amit linkeltél a jogi szöveg után, laikus módon, szépen értelmesen el van magyarázva, hogy mi mit jelent.


Ha nem érted meg azt sem amit a laikusnak is érteni kell, akkor miért magyarázol?

2023. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
11/13 anonim, teljesen hülye agymosott banki alkalmazott vagy. Valószínűleg ha kiesnél a stabil 8 órás robotmunkából, éhenhalnál. Kimegy kintre, forintokból céget csinál, láss csodát, van számla. Minek szólsz hozzá ha érdembe nem tudsz neki segíteni te fogyatékos.
2023. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!