Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bankszámla amihez...

Van olyan bankszámla amihez nem fér behajtó hozzá?

Figyelt kérdés
Úgy tudom ez a revolut számla ilyen. De ezen kívül? Szeretnék saját számlát amire kaphatnám a fizumat, de úgy hogy ne tudjanak inkasszózni róla. Ha olyan akkor van akiére elutaljam a bérem, utána elutaltatom erre a saját számlámra a pénzemet, ha tartozik hozzá kártya vagy akár telefonon tudom regisztrálni és úgy fizetni vele. Lehet nagyon körbe magyaráztam. De a lényeg kellene bankszámla ami bankok számára érinthetetlen és tudok vele fizetni neten vagy boltba stb... köszi szépen!

2023. máj. 4. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Szép álom volt.
2023. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemi hozzászólást. Mondjuk ezt kár volt ide írni. Mert van ilyen.
2023. máj. 4. 08:32
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Akkor meg is válaszoltad a kérdésed. A kérdés lezárva.
2023. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Éppen most mondott fel egy munkavállalónk, éppen a bújkálás miatt.

A lánya revolutos számlájára kérte és kapta a fizetését. [A Munka Törvénykönyve 158. § (1) bekezdés szerint: A munkabért a munkavállaló által megjelölt fizetési számlára utalással kell megfizetni.] Másfél hónapja van nálunk. Ma kaptam a végrehajtótól egy felszólítást, hogy tiltsam le a fizetése 33%-át. Tájékoztattam erről és ő azt mondta inkább felmond. Én meg írjam meg a végrehajtónak, hogy már nem dolgozik nálunk. Szóval csak idő kérdése, és nem a bankszámládat üldözik, hanem a munkaadódat.

2023. máj. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Az utolsó (nyilván bérszámfejtő vagy valami munkaügyes a cégnél) jól leírta azt, hogy előbb-utóbb a munkabéred 33% vagy 50%-t fogja tiltani a végrehajtó.


Igaz, ez adott esetben (jóval) kevesebb mintha inkasszálná a számládat, ugyanis a munkabér 2/3-a vagy fele ami megmarad neked több mint ha a bankszámlán csak a végrehajtástól mentes összeget hagyná meg.


Nem beszélve arról, ha más módon is érkezik pénz a számládra, azt a munkabérből tiltás persze, hogy nem érinti.



Viszont magyarországi bankszámlát, legyen bárhol vezetve, természetesen tud inkasszálni.

Nem magyarországi bankszámlát, (tehát a bank székhelye nem hazai és nincs itthon fióktelepe sem semmi) pedig csak európai vagy nemzetközi végrehajtás keretében.


Ritkább, lassabb, az adósnak drágább, de van rá mód. Hogy ténylegesen fog-e ezzel foglalkozni egy végrehajtó, főleg kisebb tartozás esetén azt csak ő tudja.



Viszont a Revolut nem ad magyar bankszámlaszámot, így munkáltató nem fog tudni utalni rá.



Egyébként azt nyilván úgyis tudod, hogy az inkasszó nem valami banki szolgáltatás, hogy egyiknél van másiknál nincs.

Jogszabályon alapuló hatósági intézkedés aminek minden bank köteles eleget tenni.


Kicsit olyan mintha azt kérdezné az ember, hogy van-e Magyarországon olyan város vagy Budapesten olyan utca amelyben ha lakást veszek vagy bérelek, házkutatást nem lehet tartani.

Vagy van-e olyan autómárka amelyikkel nem kell betartani a KRESZ egyik-másik pontját.

2023. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Unit-linked biztosításokhoz a végrehajtó nem fér hozzá, noha az inkább vagyon kimentésére alkalmas, nem bankszámla. Meg eléggé költséges, ez az egyetlen előnye.
2023. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem mintha releváns volna de a teljesség érdekében. 33%a tiltódik a fizumból. Ami nem izgat. Engem az érdekel hogy ne inkasszálják a bérem. Amit megkerültem hogy jelenleg is évek óta a bérem egy más nevén lévő számla számra utalódik. Engem azért érdekel hogy wise vagy revolut számlára tudnak e inkasszót rakni, mert ha nem akkor a bérem az ismerős számlájáról át utaltatnám rá. Nem kellene az ismerős számlájához társ kártya meg tőle függetlenül tudnám a pénzem kezelni. Nem kell egyszerre levennem minden pénzem és kp ban tartani. Na remélem megnyugodtak akik azt hitték hogy itt tiltás elől meglógásról van szó! 😂😂
2023. máj. 4. 12:06
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Bűncselekmény, amit csinálsz, ha kiderül mehetsz a sittre:

[link]

2023. máj. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Ez mind szép és jó, kedves kérdező, de mondd csak: te az életben nem akarsz egy használt, lepukkant, lyukas alvázas autót sem magadnak? Nem akarsz örökölni, saját ingatlant vagy vállalkozást, egy kis tartalékot (nem párnacihában, ugye)… mert ha a válasz igen, és ilyen pénzügyi “tudatosság” mellett tk bújálva meg simliskedve képzeled el a következő 40 évet is, akkor jó ötlet ismerős bankszámláival ügyeskedni, sőt feketén is dolgozni, sőt nem is dolgozni, aztán majd csak lesz valami…

…ellenben ha nem ez az életcél, ne adja ég már vannak gyerekeid is vagy örökölni is fogsz (az emberek többsége azért ebből a kettőből élete során szokott részesülni), akkor ez nagyon rossz út.

Nem lenne opció esetleg megállapodni a követeléskezelővel, végrehajtóval?

(Csak halkan jegyzem meg, hogy nagy valószínűség szerint a 33 vagy 50%-os letiltásod is valószínűleg inkább a növekvő kamatterheket balanszírozza, nem a valós tőketartozásod csökkenti, szóval abban a hitben élni, hogy a csekély letiltással egyszer csak leketyeg a tartozás…nos több, mint buta naivitás…)


…ez a felfogás nem egy sikeres, tudatos, emberhez méltó élethez vezet szerintem.

2023. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Megint csak köszönöm az élet bölcsességet! Kérdésemre akkor nem tudtok érdemben válaszolni. Mint írtam nem releváns hogy tiltódik e vagy nem. Mit miért akarok. Egy kérdést tettem fel amire okoskodások jönnek nem pedig válasz. A kérdésem megválaszolásához nem kell tudnotok mindent. De azért köszi
2023. máj. 6. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!