Szemétbe való terv?

Figyelt kérdés

A célom minél több pénz szerzése és vezetése/kézben tartása.

Van egy bankszámlám, az OTP-nél.

Szeretnék nyitni egy másik számlát, K&H-ban gondolkodtam. Szeretnék befektetni és ott alacsony összegről is lehet, illetve akkor külön számlán tudnám tartani a befektetésből származó pénzem és könnyebben tudnám megfigyelni.


Mennyire kivitelezhető ez? Befektetésekről is hallgatok meg tanácsokat.



2023. máj. 1. 21:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Miért pontozták le a 10est aki az egyetlen értelmes választ adta?
2023. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

10-es vagyok:

Jó kérdés, hogy miért pontoztak le. Azt vettem észre, hogy itt a gyk-n inkább tetszik/nem tetszik alapján pontoznak, mint hogy hasznos-e egy válasz.


A tanácsom továbbra is az, amit írtam. Annyival kiegészíteném, hogy amíg valaki nem tud egyben legalább 500e Ft-ot befektetni, addig maradjon az állampapíroknál. Részvény ETF-et nem költséghatékony kis összeggel vásárolni.


Illetve ami nagyon nehéz, hogy valaki felmérje, hogy mekkora kockázatot érdemes vállalnia. Egy ETF árfolyama ugrálhat, az egyenleged lehet a fele is annak, mint amit befektettél, viszont hosszú távon meg a részvénypiac mindent megver.

Ha el tudod viselni ezt az árfolyamingadozást, akkor érdemes nagy arányban tartani részvény ETF-et. Ha meg nem, akkor maradj 70 és 100 % közötti állampapíraránynál.

2023. szept. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!