Kell engedély ehhez?

Figyelt kérdés
Nézem a suits című sorozatot, és van benne egy stu nevű befektető, aki segít az irodának sokszor. Most olyanra kérik amit nem akar megcsinálni, mert SEC violation, hogy shortol egy céget hogy a takeover sikeres legyen és elvesztheti a license-ét. De bárki kereskedhet részvényekkel stb nem? Vagy milyen license van?
2023. máj. 1. 16:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja de olvasom, hogy amúgy eredetileg ügyvéd volt, akkor arra a licensre gondolhat? Vagy az license egyáltalán?
2023. máj. 1. 16:15
 2/5 krwkco ***** válasza:

Lehet, hogy ez a sorozat egy régebbi tőzsdei működésről szól (nem láttam), ahol a parketten közvetlen licitálás volt. És ott csak engedéllyel rendelkező brókerek szólhattak.

Akkoriban nem úgy ment, hogy bárki interneten keresztül adhatott megbízásokat, ami számítógépeken keresztül szinte azonnal megjelent a "könyvben", mint most.

2023. máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a főszereplőnek pont láttam a telefonját, és egy Iphone 6 volt nála. Azért tudom mert az volt az egyetlen Apple gépem.
2023. máj. 1. 19:34
 4/5 krwkco ***** válasza:

Rákerestem.

Ez a stu egy "stock market trader". Ha másoknak dolgozik, pl. egy befektetési alapnak, akkor Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) licenszre van szüksége.

Amihez vizsgáznia kell és nyilván el is vesztheti az engedélyét, ha szabálytalan üzletben működik közre.

[link]

2023. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi erre voltam kíváncsi, hogy ez mi lehet. De akkor mire jó ez az engedély? Hogy ilyen cégeknek dolgozhasson? Vagy ezzel a licenssel más dolgokat is tud csinálni, mint egy Vég Béla a 12 osztállyal? Jó, nyilván van olyan tudása hogy sikeres kereskedő legyen, ellentétben Bélánkkal. De ezen kívül?
2023. máj. 1. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!