Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha általam kötött termékeket...

Ha általam kötött termékeket (pl sapka, sál) szeretnék eladásra kínálni az interneten, azt megtehetem csak úgy simán, vagy mindenképpen ki kell hozzá váltanom valamilyen engedélyt? Muszáj ehhez számlaképesnek lennem és adóznom utána?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat is, hogy X összegig nem kell ilyesmikkel foglalkozni. Nem tudom, mi az igazság, ha valaki jártas ebben, az legyen szíves és írja le, hogy hogyan működnek ezek a dolgok, mert nem szeretnék ebből problémát. Nagyon szépen köszönöm!

2020. nov. 13. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért kötöd, hogy el is add, akkor nincs adómentesség, mindenképpen az első forinttól kezdve adóköteles.
2020. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Évi 600.000 forintig adómentes a használt/megunt tárgyak eladása.

Ez az amiről hallottál.


VISZONT a #1 válaszoló leírta a legfontosabbat!

Ha belefutsz egy NAV-os próbavásárlásba (igen, a Vaterán, MarketPlace-n, Jófogáson is csinálnak, nem is keveset), és kiderül (a kötöttnél márpedig kiderül nagyon könnyen, hogy frissen kötött, vagy sem), hogy nem is olyan rég lett kötve, valamint nyoma sincs benne a hivatalos címkéknek egyértelművé válik, hogy nem megunt/használt, illetve házilag kötött majd elfelejtett és újra előkerült darabról van szó, hanem direkt ezért lett kötve,

akkor azért nem kicsi bírságot szabhatnak ki, és be is hajtják, az utolsó fillérig!

2020. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

" azt megtehetem csak úgy simán, vagy mindenképpen ki kell hozzá váltanom valamilyen engedélyt? Muszáj ehhez számlaképesnek lennem és adóznom utána?"


Amit Te tenni készülsz, az üzletszerű, ez által gazdasági tevékenységnek számít. Mint a pék, aki azért süt, hogy eladja és haszna keletkezzen belőle, a kőműves, aki azért rakja a csempét, hogy bevétele származzon belőle.


Innentől kezdve ez "engedélyhez" kötött, vagyis vagy egyéni vállalkozóként végezheted, vagy gazdasági társaságot alapítasz rá. Bármelyik esetén lesz az adóhatóság által megképzett adószámod hozzá, ami által legalább nyugtaadási kötelezettséged keletkezik a vevők felé, de ha a vevő kér, akkor számlát kell kiállítanod róla.

A fenti független attól, hogy milyen módon értékesíted az általad létrehozott terméket, a szabály ugyanaz.



Magánszemély, ha a saját megunt ingóságait értékesíti, akkor évi 600 ezer forint BEVÉTELIG nem terheli SZJA kötelezettség és az adóbevallásban sem kell számot adnia róla.


Felette már a bevallásban kell szerepeltetni még akkor is, ha egyébként adófizetési kötelezettsége nem keletkezik utána.

Ugyanis adót a JÖVEDELEM után fizetünk, nem a bevételünk után. Az más dolog, hogy van olyan, amikor a jövedelmünk megegyezik a bevételünkkel is.


Jövedelem = BEVÉTEL - törvény szerint elszámolható és igazolt kiadás/költség, vagy a törvény szerint igazolás nélkül elszámolható rész.

2020. nov. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
... Te nem az évi 600 ezer mentes történet lennél...
2020. nov. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!