Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP direktben/applikációban...

OTP direktben/applikációban hogyan kell befektetési jegyet eladni/tőkésíteni?

Figyelt kérdés
Látom az értékpapír számlát, vásárolni még engedne is a rendszer. A már meglévő befektetésemet is látom, de nem tudok rákattintani, tőkésíteni, vagy eladni. Ezt csak bankfiókban lehet intézni?
2023. ápr. 26. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A zöld vétel gomb mellett ott a piros “visszaváltás”


Nem tudom mit értesz tőkésítés alatt viszont.

2023. ápr. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy vaksi vagyok, vagy szimplán nekem nincs ilyen, de komolyan nem látom ezt a lehetőséget. Köszönöm, be fogok menni a bankfiókba, hogy nálam miért hiányzik.

Tőkésítés alatt azt értem, hogy nem visszaváltom a befektetési jegyeket, csak szimplán az addig felhalmozódott kamatot kérem kifizetni a folyószámlámra. Így elkerülöm azt, hogy visszaesik a hozam, ezáltal a pénzem is elvész.

2023. ápr. 26. 20:04
 3/5 xswerdy ***** válasza:

ilyen nincs. A befektetési jegy nem részvény, hogy az osztalékot kifizetik, a tőke meg bent marad. Ha valamelyik mögöttes papír kamatot, osztalékot fizet, akkor az alapkezelő azt újra befekteti, és ez a befektetési jegy árfolyamában jelenik meg.


Tehát azt tudod tenni, hogy ha pl. egy éve vettél 100.000 ft-ért befektetési jegyet, ami most mondjuk 110.000 Ft-ot ér, és azt szeretnéd, hogy neked továbbra is 100.000 Ft-od legyen befektetve, akkor 10.000 ft értékben eladsz a bef. jegyeidből.

2023. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Á, értem, nagyon köszönöm a magyarázatot! Ezzel sok minden letisztult.

Két ügyintézőhöz járok, mindkettő másképp "váltja vissza" a pénzemet. Az egyik csak a kamat összegét emeli át a folyószámlámra, a másik konkrétan feltöri a lekötést, és újraköti alacsonyabb összegen. Utóbbi esetében azt hallottam, hogy nem jogszerűen csinálja, de már értem miért. Ha el lehet adni bizonyos összeget/darabszámot a befektetésből, nyilván az a járható út. Köszönöm még egyszer!

2023. ápr. 27. 11:22
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy mi a gond. A beállítások->számlakör karbantartásnál be kellett állítani, hogy az értékpapíromat hozzáfűzze a bankszámlámhoz. Most már látom az eladás/visszaforgatás lehetőséget.
2023. ápr. 28. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!