Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank belekotnyeleskedhet...

A bank belekotnyeleskedhet abba, ha egy nagyon összeg érkezik a számlára? (Pl. 52.000 EUR)

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem utaltak már 120 milliót amikor eladtam a házamat, a kutya nem kérdezte meg a banktól hogy ez mi. Ez valóban aprópénz a bankoknak ahol napi szinten milliárdos tranzakciókat dolgoznak fel.
2023. ápr. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Hintalow ***** válasza:
100%

Nem egy darab tranzakciónál fognak vizsgálódni egy magánszemèlynèl. (Na jó, ha mondjuk milliard feletti összeget kapnál, arra rámozdulna a compliance)

Sokkal inkább a gyanús tranzakciók, átlagtól eltèrő használat az amire beindulnak a rendszerbe èpìtett jelzèsek.

Pl. Rendszeres nagyobb külföldi utalások, amiket rögtön továbbküldenek/felvesznek kp-ban, gyanús helyekről (pl. Irán) bejövő tètelek stb.

Egy darab ekkora összeg abszolút nem kirìvó.

2023. ápr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sokat számít, hogy honnan jön be a pénz. Bizonyos országokat, cégeket alapból figyelnek.


Év végén a számlaegyenlegedet jelentik a NAV-nak és napi szinten jelentenek az MNB-nek, aki jelent az EKB-nak. Hogy ők mit csinálnak vele és kinek küldik tovább és az mit csinál vele, szerintem majdnem mindenkinek rejtély. Ha jön egy lelkesebb vezető, akkor lehet épp valamelyik ellenőrzésen fennakadsz, ha tényleg illegális vagy adózatlan.

2023. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Év végén a számlaegyenlegedet jelentik a NAV-nak"


Hogy Ti ezeket honnan szeditek? :) Ilyen ugyanis nincs. Ezek kitalációk vagy legendák.


Gyanús pénzmozgásokról kap jelentést a NAV, majd eldönti, hogy foglalkozik vele behatóbban vagy sem.

2023. ápr. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
#14 Én csináltam a jelentést…
2023. ápr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15!


Jelentést csináltál (gyanús pénzmozgásról), vagy a 20 ezer banki ügyfél év végi záró számlaegyenlegeit küldözgetted egyenként a NAV-nak?

Melyik volt?


Mert ha a második, akkor komolyan mondom, hogy megkérdezem az egyik NAV igazgatóját, hogy valóban van-e ilyen náluk.

2023. ápr. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenként, hanem programozva,, nem minden számláról csak ami beleesett a feltételekbe és nem tudom ki kapta meg. Azokat az ügyfeleket és számláikat jelented, akiknek CRS tagországokban adófizetési kötelezettsége keletkezhetett, teljesen publikusan elérhető volt valamikor a NAV honlapján, hogy mit kell jelenteni és kiről. Úgy tudom talán a NAV-nak ment, és ők küldték tovább a releváns ügyfeleket és számláikat a többi ország adóhivatalának. Fölösleges a NAV vezetőit zargatni miatta:


[link]

2023. ápr. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
(Magyarország CRS tagország, így a saját adóhivatalunknak is jelentettük az egyenleget, ha valaki pl. Magyar állampolgár vagy magyar lakcíme, tartózkodási címe van).
2023. ápr. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"akiknek CRS tagországokban adófizetési kötelezettsége keletkezhetett, "


Ez az adófizetési kötelezettséget hivatott követni, ellenőrizni.

A feltételekben le van írva részletesen, hogy milyen bankszámlákra terjed ki és mi célból.


Vagyis nem MINDEN bankszámlára vonatkozóan és nem a pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás megelőzésére szolgáló törvény előírásai alapján történik mindez. :)

2023. ápr. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Avair2010 ***** válasza:
44%
Lehet, jól jársz vele, ha utalod az összeget arra, amire költeni akarod, hiszen talán a készpénzfelvétel többe kerül, meg automatából kivenni nem is tudnád mindet, hanem talán csak bankfiókban alkalmazottól. Nem hiszem, hogy "bántani" fogja a bank az összeget, hiszen a bankokat is ellenőrzi hatóság (PSZAF). De ha mégis, felnyomod őket, gondolom a zsernyákok ezt a szervezetet értesítik, ha valamihez hozzányúl a bankod, ami nem az "övé". De utalási díjjal számolj, ha utalni fogsz pénzt valahova! A banki költségek minden összeg esetében megilleti őket.
2023. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!