Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtói inkasszó érkezett...

Végrehajtói inkasszó érkezett a bankszámlámra, mit jelent a "sorbaállítás utolsó napja: 23.05.06.", addig érvényes? Azt követően újra be kell nyújtania a bankhoz, vagy mit jelent ez tulajdonképpen?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 19. 18:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Valóban változott ez is, ez elkerülte a figyelmem. Így a mentes rész 130e lett:


"2023 januártól korlátlanul végrehajtható az az összeg, amely meghaladja a 200 ezer forintot. A 60 ezer forint és a 200 ezer forint közötti rész 50 százaléka vonható végrehajtás alá. " ( = 130 000 HUF a mentes rész)


Persze, ettől a 13-as válasz, amire reagáltam, a jövedelemletiltásról szólt, aminek semmi köze ehhez a témához.

2023. ápr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Fiúk, lányok, most akkor havi mekkora összeget hagynak a számlámon, ha pénz érkezik rá?
2023. ápr. 23. 15:02
 23/24 anonim ***** válasza:

HA valóban változott idén, akkor 130e. Idéztem a kiszámítás módját. (Tavaly 71250 volt, ez biztos.)


Egyébként a legtisztább, ha felhívod a bankod ügyfélszolgálatát és elmondják.

2023. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

21-es!


Kicsit kevered a szezont a fazonnal.


A végrehajtás alól mentes összeg fixen a 60 ezer forint. Pont. Ez kell minimum, hogy a számlán maradjon és rendelkezni tudjon felette a bankszámla tulajdonosa, ha nem gyerektartás, vagy szüléssel járó költség behajtására folyik az eljárás.


Abban az esetben, ha a bankszámlán lévő összeg nem haladja meg a 200 ezer forintot, aminek a bankszámlán kell maradnia egy változó összeg, ezért nem is értem, hogy hogyan hoztad össze fixen a 130 ezer forintot.

Vagyis értem (70 ezer + 60 ezer), csak nem helytálló. Mivel a törvény erre vonatkozó rendelkezése esetenként változó összeget eredményez, ezért nem állíthatod fixen, hogy 130 ezer a mentes rész.

A mentes rész fixen 60 ezer forint.


Ne keverd a végrehajtás alól mentes összeg fogalmát, a végrehajtás alá vonhatóság korlátozásával.

2023. ápr. 24. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!