Végrehajtói inkasszó érkezett a bankszámlámra, mit jelent a "sorbaállítás utolsó napja: 23.05.06.", addig érvényes? Azt követően újra be kell nyújtania a bankhoz, vagy mit jelent ez tulajdonképpen?
"A mentes rész pedig jelenleg alapesetben 71 250 Ft."
Ez az információ honnan van?
"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely nem haladja meg a 60 ezer Ft-ot. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50 %-a is végrehajtás alá vonható."
Honnan van a 71.250 forint?
@13
Amiről te írsz, az a jövedelemletiltás.
Amiről pedig ez a kérdés szól, az inkasszó.
A kettő pedig nem ugyanaz.
"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adóst megillető pénzösszeg teljes összegében végrehajtás alá vonható, kivéve a természetes személyt (magánszemélyt) megillető pénzösszegeket. A végrehajtás alól mentes az az összeg, amely megfelel a mindenkori öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének.
Az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese feletti összeg korlátlanul végrehajtás alá vonható, az ez alatti összegből pedig az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege és az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese közötti rész 50 százaléka a vonható végrehajtás alá."
Ez nemcsak a NAV-nál van így, hanem a bírósági végrehajtóknál is.
Segítek: az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege 28500 HUF, a többit ki tudod matekozni.
A lepontozóknak üzenném, én értem, hogy trollkodni jártok ide, ám tavaly két esetben is volt inkasszó két különböző banknál vezetett számlámon is, egy bírósági végrehajtótól és egy esetben a NAV-tól, így pontosan "kiműveltem" magam a témában. (Azóta egyébként mindkettő törlődött, az inkasszált pénzt pedig visszautalták, hisz mindkettő jogtalan volt.)
Ennélfogva a 2-es, 5-ös, 6-os, 14-es, 15-ös válasz 100%-ban pontos.
#16
Hogyan tudtad visszaszerezni a pénzt a VH-tól, perelned kellett? Mitől vált jogtalanná a korábbi követelés végrehajtása, illetve inkasszózása?
Az első esetben rossz volt a kommunikáció a jogosult és a végrehajtó között (kifizetett tartozás volt, csak a végrehajtóig nem jutott el az infó). Ilyenkor nem kell perelni, csak be kell mutatni a megfelelő dokumentumokat, a végrehajtó egyeztet a jogosulttal, s visszautalja, amit kell.
A NAV-os esetben rossz volt a könyvelésük. Néha ők is tévednek.
De ez mellékes, a lényeg nem ez, hanem az általam fentebb írtak.
Jelzem mindenkinek, hogy változott a bírósági végrehajtásról szóló törvény erre vonatkozó passzusa idén:
Most ez hatályos:
"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, természetes személyt megillető pénzösszegnek mentes a végrehajtás alól az a része, amely nem haladja meg a 60 ezer Ft-ot. Ha a végrehajtás gyermektartásdíj vagy szüléssel járó költség behajtására folyik, ennek az összegnek az 50 %-a is végrehajtás alá vonható."
14-es válaszolónak felhívnám a figyelmét a törvényszöveg első részére:
"A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt..."
Tehát nem jövedelem-letiltásról, hanem banki inkasszóról beszélünk. Egyébként a jövedelem-letiltásnál is a régi 28.500 forint öregségi nyugdíjminimum helyett életbe lépett a 60 ezer forintos - végrehajtás alól mentes - összeg. Szintén idén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!