Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házaspár lakáshitelnél a pár...

Házaspár lakáshitelnél a pár együttes keresetét számítják vagy csak az egyikőjükét aki felveszi a hitelt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 17. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Házaspárnál minden vagyon közös, úgyhogy mindkettejük keresetét nézik. Viszont ha csak az egyikük keres, de ő eleget, az is jó lesz.

Amikor mi vettük fel a hitelt, nekem pont nem volt munkám, és elég volt a férjem fizuja, pedig nem keres extra jól.

2023. ápr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor nézik mindkettőtök jövedelmét, ha közösen, adóstársakként veszitek fel. Nem automatikus a dolog, hiába vagytok házastársak.

Nálunk volt olyan, hogy beadtam a papírokat, elbírálták a kérelmet, de elutasították, mert a JTM-be nem fért bele, mivel ott volt a diákhitelem, a lakáshitel és egy hitelkártya, amit ugyan nem használtam, de a JTM-be beszámított. Csak az én jövedelmemet nézték, a feleségemét nem, mert nem volt adóstárs. Igaz, ez egy autóvásárlási hitel lett volna és jobb is, hogy nem kaptam meg, mert később egy másik típust, sokkal jobb feltételekkel, sokkal olcsóbban meg tudtam venni.

2023. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelnél kötelezően bevonandó adóstárs a házastárs (kivéve, ha vagyonmegosztási szerződésük van), így mindkét fél jövedelmét és a meglévő hiteleiket is nézik.
2023. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!