Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes most lakáshitelt...

Hol érdemes most lakáshitelt felvenni egyedülállóként?

Figyelt kérdés

Olyan válaszadókat várok, akik szintén lakáshitel felvételét tervezik vagy már meg is tették.

Hol található a legkedvezőbb ajánlat? (Bankmonitor és hasonló oldalakon már szétnéztem)

Egészségügyi dolgozóként jár-e valahol kamatkedvezmény?

27/L


2023. ápr. 17. 01:42
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha szétnéztél, akkor tudod te is. Ott vannak a kalkulátorok (Bankmonitor, Bank360, stb.), azok mutatják meg neked személyre szabottan az aktuálisan legkedvezőbb ajánlatokat.
2023. ápr. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem érdemes.
2023. ápr. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"Egészségügyi dolgozóként jár-e valahol kamatkedvezmény?"


Nem jár, miért járna?

2023. ápr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mennyi önerőd van és mekkora hitelt szeretnél? Ezek elég erősen befolyásolják, hogy hol éri meg.

Mondjuk most sehol se lesz olcsó, mert mindenhol az egekben vannak a kamatok.

2023. ápr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Én várnék a helyedben, míg normalizálódnak a kamatok, mert most irreálisan drága. Annyival többet kell fizetni a banknak, hogy ennyi erővel mindegy, hogy az albérletet fizetem és pl állampapírban kamatozik a pénzt. Ha nem sürgős a lakásvásárlás, én inkább várnék vele. Nem normális, hogy 20 millió hitelre 45-öt kell visszafizetni stb.
2023. ápr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Most nagy általánosságban beszélve sokkal jobban megéri albérletezni és az önerőt pedig állampapírban pihentetni.


Nekem pl. jelenleg van 15 millió körüli önerőm, amire évi 16% kamatot kapok most a PMÁK-al, az egy évben kb. 2,4 millió Ft, azaz havi 200 ezer Ft csak a kamat.


Jelenleg albérletért 120 ezret fizetek, szóval havonta(!) 80 ezerrel beljebb vagyok, és a törlesztőm pedig jóval magasabb lenne, mint az albérletem ára.


Nekem biztosan megéri most még pár évet albérletezni.

2023. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi információ alapján a kérdésed megválaszolhatatlan még egy szakembernek is, nem még a GYAK fórumozóknak.



Ezektől függhet egy lakáshitel kamata a bankválasztáson felül:


- hitel nagysága

- jövedelem

- törlesztési számlára érkező havi jóváírás vállalás mértéke

- választott kamatperiódus

- hitelösszeg és az ingatlan értékének %-os aránya

- egyedi kamatkedvezmény lehetősége (alku)

- partner kedvezmény (kiemelt közvetítőkön keresztül juthatsz hozzá)

- dolgozói kedvezmény (pl vannak bankok, ahol a közszférás dolgozóknak speciális kedvezmény járhat)


Ne a laikusokat kérdezd, hanem egy megfelelő tudású hitelszakértőt, csak ő tud neked megfelelő ajánlatokat küldeni.

2023. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Keress fel egy bankfüggetlen hitelközvetítőt, nem kerül semmibe.
2023. ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!