Megbíztok az olyan banki telefonos alkalmazásokban, mint a SimplePay, Apple Pay, stb.?
Nemrég álltam munkába pályakezdőként, és érdekelne hogy mennyire tartjátok biztonságosnak az ehhez hasonló telefonos alkalmazásokat.
Kissé régimódi vagyok, azt a kevés pénzt amit eddig kerestem is elkülönítettem (és nyomon követem) többféle módon, viszont állandóan bombáznak a hirdetések valamint az OTP is ilyesféle dolgokkal, amiket nem találok biztonságosnak.
Kérdésem lenne Felétek, hogy ha valaki fel is tudná törni ezt a SimplePay fiókot, akkor csak a folyószámláról tudná lecsapolni a pénzt, a takarékszámlához és egyéb elektronikus számláimhoz nem tudna hozzáférni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Ha valaki belép a SimplePay fiókodba, akkor a káryához kapcsolódó fő folyószámlán lévő pénzt tudja elkölteni, amíg ki nem meríti a bankkártyád online fizetésekre vonatkozó napi limitjét. Ezt a limitet a netbankban át tudod állítani.
Más számládhoz nem fog tudni hozzáférni.
Hát, de érted: kérdéses hogy mennyire is figyelik valójában(!) az egészet
Szoktam rendszeresen jelszavakat cserélni (amiket semmilyen formában nem tárolok úgymond az "agyamat" kivéve :D) viszont ennek ellenére se érzem elég biztonságosnak, valahogy az az érzés megvan, hogy egy profi hacker csapat (akár önszántukból, akár valamilyen más ország kormányának megbízásából) térdre tudná kényszeríteni az egészet egy röpke óra alatt
Gondolkodtam azon is hogy esetleg más bankoknál is nyitok számlát, és nagyjából fele-fele arányban megosztanám a megtakarításaimat, de egyelőre még nem történt meg (10MFt megtakarításig lehet kockáztatok annyit hogy egy bankban legyen, de efölött már elgondolkodhatok majd a diverzifikációján a kis kuporgatott pénznek, vagy esetleg más megtakarítási formákon, amiket nem tudnak elektronikus úton feltörni/befolyásolni)
#2: Valahogy nekem gyanús az egész, kezdve magától a telefon operációs rendszerének biztonságától kezdve: Sőt, én még azon is agyalok hogy az érintős funkciókat letiltassam-e a kártyán, tekintve hogy mennyire egyszerű lemásolni a kártyák chipjeit, valamint megszerezni a kártyaadatokat különféle úton-módon
Nem bízom a bankban, valószínűleg ha bármilyen visszaélés történne akkor arra hivatkoznának hogy "az ügyfél valószínűleg nem követte a biztonsági előírásokat", stb.
Amiket írsz, ahhoz eléggé konteós családban kellett felnőnöd... Sajnálom. Vagy csak túl sok filmet nézel, dehát akkor a Hupikék Törpikékben is hinned kellene. Ha ésszel élsz, akkor nem fogja senki feltörni sem a telefonodat, sem az applikációidat. Persze ha folyton feltört alkalmazásokat használsz, akkor növeled az esélyeket.
Érdekes, hogy amióta létezik, érintésmentes bankkártyám van, 2000-es évek elejétől vásárolok interneten bankkártyával, és soha mégcsak meg sem próbálták ellopni a pénzemet.
"Érdekes, hogy amióta létezik, érintésmentes bankkártyám van, 2000-es évek elejétől vásárolok interneten bankkártyával, és soha mégcsak meg sem próbálták ellopni a pénzemet."
Azért úgy se csináljunk, mintha hébe-hóba nem történnének visszaélések.
Én se akartam elhinni, de tényleg tudok két olyan embert, akiknek úgy vásároltak érintéssel a bankszámlájáról egy idegen város üzletében, hogy a bankkártyája végig ott volt a zsebében.
Igen meg. A nagy rèszènèl, akiktől "csak úgy" ellopják a pènzt phisinggel/vhisinggel ilyen csatornákon, ott nem a technológia a mumus, ha csak kp-jük lenne, odaadnák a brókermarcsinak havi 20%-os kamatra.
Èsszel, felelőssègteljesen használva ezeket a lehetősègeket, nagyon kicsi az esèlyed, hogy megkárosìtsanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!