Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Induláshoz honnan tudnék...

Induláshoz honnan tudnék pénzt szerezni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, idén nyáron végzek az egyetemen. 1 nyírségi faluban lakok a szüleimmel. Egyetem után Pestre szeretnék költözni (mivel itt nálunk se munka, se pénz se semmi nincs) és munkám is lesz. (Annál a cégnél leszek akinél a szakmai gyaknál voltam) Viszont ahhoz,hogy felmenjek és elkezdjek "élni" olyan 800 ezer-1 millió forintra szükségem lenne. Van valami ötletetek, hogy honnan tudnék ennyi pénzt szerezni? Mivel nem dolgozom egyetem mellett (nincs munkaviszonyom) a bankok szóba se állnak velem :D . A szüleimnek nincs ennyi pénze, ismerőstől se tudnék kérni ennyit. Mivel 25 év alatti vagyok és jó fizut kapnék hamar vissza is tudnám fizetni de nyílván ígéretre senki nem fog pénzt adni. Úgyhogy minden ötletet szívesen fogadok :D

2023. ápr. 13. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy lehet, hogy nem is kell annyi...
2023. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Oszt mihez kőne annyi lé?


Egyébként ahol egyetemen vagy, ott valószínűleg működik a wolt/foodpanda. Egy kis futárkodás minden nap, s viszonylag hamar összejön az a tőke.

2023. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Bp-en kezdésként tudsz bérelni egy szobát 50e, kaucióval is csak 150e. Bérlet 10e, vonatjegy Bp-re 6e. Kaja szerényen egy hónapra 100e. Ott is tudsz woltozni/pandázni. Wolt kéthetente, panda hetente kifizet. Egy arra alkalmas biciklit meg tudsz venni 10e-ért. Ha esetleg nincs.


Tehát, ha 200-250e-rel elindulsz, az bőven elég lehet.

2023. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Kezdésnek add lejjebb az igényeid. Amíg nincs pénzed, bérelj csak szobát, így máris 600-800e spóroltál.


Hogyha ugyanott helyezkedtél el, ahol gyakornok voltál, kérj fizetés előleget.


Amennyiben ez nem opció, akkor dolgozz ugyanúgy, ahogy korábban szakmai gyakorlaton, akár ingázással. Ha igaz amit írsz, gyorsan összegyűlik az a pénz és tudsz "élni".

2023. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk azt kene csinalnod hogy elmesz egyetem vege elott dolgozni diakkent es 1 2 honap alatt osszeszedsz annyit ami elég az induláshoz. 25 alatti diakkent a bruttod a nettod.
2023. ápr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Munkából, mivel hitelképes az nem vagy.
2023. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 NTBS ***** válasza:
0%
Gyorskölcsön. Illetve menj el dolgozni.
2023. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs lé, akkor lejjebb kell adni az igényekből. K*rvára nem kell 1 millió forint ahhoz, hogy munkát vállalj Budapesten.
2023. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

120k-tól kezdődik egy lakható albérlet, 80k az étkezés, 10k a bérlet, ~25k a rezsi+közös költség, 2 havi kaucióval együtt az egész 500.000Ft, ami kezdéshez kell. Én sem véletlenül nem tudok felköltözni Budapestre, 1 hónapra dolgozom, szüleimnél gyűjtök arra hogy külön költözhessek.


Másrészt nyilván nem munkásszállón akarnék a nyári melegbe 5 másik emberrel egy szobában aludni. 65.000Ft-ért már lehetne egész jó szobát bérelni, a gond az, hogy minden második hirdetésben ki van írva, hogy: CSAK LÁNYOK RÉSZÉRE kiadó.


Ha jobb lehetőséged nincs, akkor vegyél egy sátort, az első fizetésedig tök jól el lehet lenni benne, persze ehhez az kell, hogy a munkahely biztosít zuhanyzási lehetőséget. Nem tudom ki csinálná ezt meg, de kivitelezhető opció. Viszont így is legalább 100.000Ft-ra szükséged lesz, mert a bérletet és a havi kaját így is be kell szerezned.

2023. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Most is laksz valahol, koleszban, vagy albiban, ha albiban, azt valahogy fizeted, vagy fizetik helyetted a szüleid.
2023. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!