Mit jelent az alábbi?

Figyelt kérdés

A MediaMarkt-ban egy fényképezőgépet néztem ki, és az ára alatt láttam, hogy 10 hónapra 0,0% THM-el lehet elhozni. Ez azt jelenti, hogy csak a készülék árát kell visszafizetnem, semmi mást?

Bocsánat, 18 éves vagyok, és nem igazán vagyok képben az ilyenekkel még.



2023. ápr. 12. 11:42
 1/6 A kérdező kommentje:
De az Istyle-nál is láttam több banknál.
2023. ápr. 12. 11:45
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Igen, 0% THM az annyi, hogy csak a vételárat fizeted ki részletekben, sem kamat, sem kezelési költség nincs, önerőt viszont lehet, hogy kérnek.

Viszont ha nincs munkád, akkor nem fogsz hitelt kapni, még 0 THM-est sem.

Ja, és egyébként majd bombázni fog a bank újabb hitelajánlatokkal, amik persze már nem 0%-osak illeve esélyes, hogy hitelkártyát is ad, amit ha elkezdesz használni, akkor ketyeg is a magas hiteldíj.

2023. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Igen, azt jelenti. Akkor lenne baj, ha nem tudnád a havi törlesztőt fizetni. Ezt kell átgondolnod és havonta figyelni a befizetés határidejére.

Minden banknál nyilatkozhatsz, hogy küldhetnek-e marketing megkereséseket, ajánlatokat. Ezt akár az összes csatornára vonatkozóan tilthatod (telefon, e-mail, levél).Hitelkártyát mindenki eldönti, hogy kér-e vagy sem. Áruhitelhez nem kapcsolódik automatikusan. Hitelkártya használat során is csak akkor van baj, ha nem fizeted vissza határidőre a felhasznált összeget, egyébként még pénzt is hozhat a visszatérítési programokkal.

2023. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
#3 Cofidisnél pl hozzám vágtak egy hitelkártyát kapásból, hiába nem kértem.
2023. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle konstrukció van, de olyat pont senki ne csináljon, hogy meg se nézi mit ír alá. Ugyanis ilyenkor a szerződésben benne van, hogy pontosan mit igényelsz.
2023. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Érthető, hogy még nem vagy képben és nagyon jól teszed, hogy kérdezel.

Viszont ne állj meg ennél a kérdésnél, kezdd el minél hamarabb fejleszteni a pénzügyi és gazdasági ismereteidet, mert iszonyú sokat fog később számítani, ha időben megérted a gazdaság működését és minél korábban megtanulsz jól bánni a pénzzel.


Ehhez itt találsz egy csomó hasznos infót ingyen - többek közt a különféle hitelek és kamatok működéséről is sok mindent találsz:

[link]


#5-ös tanácsa pedig az egyik leges legfontosabb a világon: SOHA, SEMMIT nem írunk alá alapos elolvasás és értelmezés nélkül! Ha egyedül nem tudod értelmezni, amit olvasol, akkor kérdezz meg róla szakértőt - és ne azt, aki épp alá akarja veled íratni azt a papírt! Banki ügyintézők, biztosítási ügynökök mindig abban érdekeltek, hogy minél több szerződést megkössenek veled. A saját érdekeiket nézik, nem a tiédet. Hajlamosak lehetnek akár becsapni is, elhallgatják, kisebbnek magyarázzák a lehetséges kockázatokat. Viszont rajtad később azt fogják számon kérni, amit te aláírsz, nem azt, amit ők mondanak neked róla…

2023. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!