Kései PMÁP-ba fektetés elkönyvelhető veszteségnek?
Költözés és egyéb személyes dolgok (na meg prokrasztináció) végett nem sikerült február eleje óta (amiótafelmerült a PMÁP téma) időben 2030/I PMÁP-ot venni, most Szerdán sikerült webkincstár regisztrációt intézni de akkor már csak +150 ezer forintos áron tudtam volna az adott névértékű (kb 6 millió) papírt megvenni.
Ez a +150 ezer abból, jött, hogy a lezárás előtt időszakban néztem vagy abból, hogy nem sok maradt már?
Ahogy számoltam, hogy ha az akkori és a mostan következő papírt vettem volna/venném meg és mondjuk jövő tavasszal adnám el egyiket/másikat (amikor már talán! érdemes lakáshitelt felvenni) akkor a 2 hozama közt is nagyjából ennyi lenne a különbség.
Tudom ott a DJK is fix 1 évre valahol a 2 hozama között, de most csak az érdekel, hogy jól számolgattam-e.
Nem könyvelhető el. Hogy könyvelnéd? Tartozik árfolyamveszteség - Követel …?? Nincs eszközöd aminek a könyv szerinti értéke csökkent volna és kötelezettséged sem keletkezett.
(Egyébként a felhalmozott kamat okozza az ár növekedését.)
"Ez a +150 ezer abból, jött, hogy a lezárás előtt időszakban néztem vagy abból, hogy nem sok maradt már?"
Ez csak az időközben felhalmozott kamat, amit a vételkor ki kell fizetni. A kamatfizetéskor visszadják.
És ha már nagyzolsz a "prokrasztináció"-val, akkor nem "végett", hanem helyesen "miatt". A "végett" célhatározó.
Szóval még a legelején érdemes megvenni amikor nincs felhalmozott kamat?
Elkönyvelni úgy értem, hogy lelkileg elkönyvelni, hogy lecsúsztam az elejéről.
Tudom ez nem túl egészséges felfogás, de ez az első ilyen amit magamtól inéznék 0 pénzügyi tudással és szeretném azért jobban megérteni a helyzetet.
Ha eddig folyószámlán vagy párnacihában állt a pénzed, akkor valamennyi kamatról örökre lemaradtál. Minél korábban fektetsz be, annál jobb, de idegeskedni az elmaradt kamaton fölösleges.
Az viszont teljesen mindegy, hogy a kibocsátáshoz képest mikor szállsz be. Ha van már felhalmozott kamat, akkor a befektetett pénzed egy részét erre fizeted ki, az tehát nem fog kamatozni, de cserébe a kamat hamarabb tőkésedik, mint ha kibocsátásnál vennél. Egy évvel később ugyanúgy 16%-kal lesz több pénzed, bármikor veszed (azt feltételezve, hogy ugyanilyen feltételek mellett fektetheted be újra a pénzed, ami persze nem egészen igaz).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!