Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e és érdemes-e bankokon...

Lehet-e és érdemes-e bankokon keresztül aranyba befektetni?

Figyelt kérdés
(Tudom nem nagy hozamú de aranynál nyilván nem is ez a lényeg)
2023. márc. 24. 10:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy nem a haszon a lényeg, hanem a biztonság.
2023. márc. 24. 18:55
 12/20 anonim ***** válasza:

@10 S a négyes válaszban mit is írtam?


"leginkább csak daytrade-re/rövid swingre alkalmas"


Amiről te írsz az a "rövid swing".


Egyébként az arany árát sohasem forintban számoljuk (mint ahogy a tejet sem méterben), hanem USA-dollárban.


Március 1-én 1822-1824 USD között mozgott az arany árfolyama, 18-a szombatra esett, így aznap nem történt az arany piacán kereskedés. 17-én 1987 USD volt a csúcs. Tehát, ezalatt a két hét alatt valóban jól lehetett keresni vele. Erről írtam a négyes válaszban. Rövid swing.


Tavaly november 3-án vehettél volna 1617 USD alatt is. Miért nem akkor vettél? Egyértelmű volt, hogy arról a támaszról újra felpattan (hisz szeptember 28-án is és október 21-én is onnan pattant fel). Én ott vettem.


S még nincs vége, hisz nálam a rövid cél 2020 környéke, a közepes cél 2060 környéke, a távolabbi cél pedig 2200 USD környéke. Előbbi kettő viszonylag hamar meglesz, utóbbi nem feltétlenül idén.


Aranyat, ezüstöt, olajat forintban sose mérd, mert ahhoz az USD/HUF árfolyamot is nézned kell! (USD/HUF árfolyam egyébként a valóságban nem létezik, az az EUR/HUF és az EUR/USD összesítésével számolódik.)


Ha 2011-ben forintért vettél aranyat, akkor azt hiszed, hogy mára jól bekaszáltál. Ami igaz is. Csakhogy nem az arannyal kaszáltál, hanem a dollárral. Merthogy nem az arany ára emelkedett az elmúlt 12 évben, hanem a dolláré (mármint a forinthoz viszonyítva).

2023. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Lehet-e és érdemes-e bankokon keresztül aranyba befektetni?"

Csak általánosságban kérdezed, kedves kérdező, vagy konkrétan van is befektetni való pénzed? Miért pont aranyba akarod tenni?

2023. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

(1) Nincs még, egyenlőre gondolkozok, tervezek, gyűjtöm az ötleteket.

(2) A biztonság miatt, tehát nem is annyira befektetni, hanem hogy egy adott vagyon védve legyen a nagyobb inflációktól és egyebektől.

2023. márc. 26. 14:17
 15/20 anonim ***** válasza:

1) Akkor térjünk vissza majd erre akkor, amikor lesz pénzed, hisz addig még 26-szor változhat a geopolitikai/gazdasági stb helyzet.


2)Fentebb volt 1-2 válasz, amiből tisztán és világosan kiderült, hogy az arany full alkalmatlan hosszú távú befektetésre. Infláció elleni védelemre pedig végképp.


Az arany összesen két dologra jó:


1) (fizikai arany, pici lapokban vagy ékszerként) háború esetén kajára és egyéb szükséges dolgokra tudod váltani. Már ha még élsz és nem rabolták el tőled...


2) tőzsdén, digitális formában skalp, daytrade, esetleg amikor az árfolyamgrafikon lehetővé teszi, rövid swing.


+1 ékszerként viseled


Semmilyen más célra nem tudod használni az aranyat, hisz minden másra alkalmatlan.

2023. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Aranyat bizonyos kultúrkörökben tartanak és hordanak státuszszimbólumként. Láthatod, hogy egyes színes, rakottszoknyás asszonyok, vagy kigyúrt, kreolbőrű személyi edzők, autónepperek, lókupecek, építőipari vállalkozók hogy tele vannak aggatva fukszokkal.

Akinek ezen felül meg van mindene, 1 millió eurós ház a hegyen, 3 luxusautó, vastag bankszámla, azok szoktak valamennyit, mondjuk pár tízmilliót aranyban is tartani. De nem azért, mert az megéri, hanem azért, mert státuszszimbólum, hogy vettem 10 millióért befektetési aranyat. De ezekhez ömlik a pénz valamilyen csatornán, vállalkozás, akármi, tehát semmilyen gondot nem okoz neki, hogy 10-30 milliója, vagy akármennyije van befektetési aranyban és ott semmilyen hozama nincs annak a pénznek. És mit sem számít neki, hogy éppen milyen árfolyamon vette és 5 év múlva az többet, vagy kevesebbet fog érni.

De téged, kérdező, meg engem egyelőre ez nem fenyeget, úgyhogy nyugodtan gondolkozhatunk vagy álmodozhatunk róla, hogy egyszer majd mi is tartunk 10 millióért befektetési aranyat. Semmi jelentősége.

Addig pedig még sokat olvashatsz te is a témában, meg én is, hogy mibe érdemes befektetni és mibe nem.

2023. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Jó, és a kriptovalutákkal mi a helyzet?
2023. márc. 26. 16:21
 18/20 anonim ***** válasza:

"Jó, és a kriptovalutákkal mi a helyzet?"

Melyikre gondolsz az 1463-féle kripto közül? Ha az aranyba való befektetésről sem rendelkezel kellő információkkal, akkor én a kriptovalutáktól különösen óvnálak!

Fiatalnak és tapasztalatlannak tűnsz a szavaid alapján. Mennyi idős vagy, kedves kérdező?

2023. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ilyesmivel nem nagyon foglalkoztam még.


Legyen akkor a klasszikus, a bitcoin vagy az ethereum.

2023. márc. 26. 18:05
 20/20 anonim ***** válasza:

Rosszabb, mint az arany. Lényegében semmi nincs mögötte, ami értéket tudna neki adni, csak és kizárólag a spekuláció ( = hit, hogy majd egyszer 1 millió dollár lesz 1 bitcoin). A kriptopiac 14 év alatt nem jutott el arra a szintre, hogy valóban fizetőeszközzé váljon, ellenben bizonyos országok már betiltották.


Ha valóban befektetni szeretnél (biztonság és inflációkövetés/profit érdekében), akkor gondosan kiválasztott, valódi részvényekből kell felépíteni egy széles portfoliót. Minél több szektorból, minél többféle, de minimálisan 30 különböző részvény (akár 1000 is lehet).


Ez a legbiztonságosabb módja a vagyon megőrzésének, sőt a vagyonépítésnek is.

2023. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!