Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kölcsönöm átkerült sajnos a...

A kölcsönöm átkerült sajnos a bankomtól egy behajtóhoz,így az autóm is kivonták a forgalomból. Ha tárgyalok a behajtóval, és tegyük fel megegyezek velük, visszahelyezik forgalomba az autót, akkor azt így már eladhatom?

Figyelt kérdés
Múltkor kértem információt a behajtótól, és azt mondta hogy nem adhatom el az autóm, hiába nincs elmaradásom, amíg a teljes kölcsönöm vissza nem fizetem.
2023. márc. 17. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a behajtó (aki gondolom végrehajtó és nem behajtó) válaszolt erre a kérdésre, akkor most milyen választ vársz?
2023. márc. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amint kifizetted eladhatod.
2023. márc. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miféle kölcsön ez?
2023. márc. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem kölcsönről van szó, hanem pénzügyi lízingről, és valószínűleg a lízingcégnél van a törzskönyv a lejáratig, ezért mondhatták azt, hogy nem tudod eladni, hiszen így az autó nem is a tied. És valószínűleg nem behajtóról van szó, hanem végrehajtóról vagy követeléskezelőről.
2023. márc. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Az autót nem adhatod el, mert a törzskönyv nincs nálad. Viszont a forgalmi nálad van, és mint üzembentartó újra forgalomba helyeztetheted az okmányirodában. Ez a forgalomból kivonás szokásos trükkje szokott lenni a végrehajtóknak, de a visszahelyezéssel nem sokra mennek vele.
2023. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ez egy személyi kölcsön volt (nem lízing stb.), amit átadtak behajtónak. A behajtó azt mondta, hogy az autót nem tudom eladni sem, amíg nincs a teljes hitel visszavizetve (nem elég az elmaradás rendezése, a teljes hitelnek fisszafizetettnek kell hogy legyen ő szerinte)
2023. márc. 19. 00:19
 7/17 A kérdező kommentje:

5/6

Törzskönyv nálam van, csak a forgalomból van kivonva az autó. Gondolom az elmaradt törlesztések miatt. Remélem, ha megegyezek velük, el tudom adni az autót.

2023. márc. 19. 00:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Előbb kellett volna ezen gondolkodnod, amíg ki nem vonták a forgalomból. Ha már behajtóhoz került a kölcsönöd, akkor számolhatsz egy minimum 40%-os tartozásnövekedéssel. Namost, ha te az eredeti kölcsönödet sem tudtad illetve akartad fizetni, akkor a magasabb összeget mégis miből tudnád? Gondolom nem nyertél a lottón.
2023. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az autót el fogják árverezni töredékáron. Sajnos.
2023. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8/9

A kiinduló kérdésem az volt, hogy az autót el tudom-e adni. Köszönöm a fasza tanácsaid, de apám van már. A másik, hogy a pénztárcám kapacitásával had foglalkozzak én, te pedig légyszíves pallérozd máshol a segítőszándéktol mentes tipikus hungarian szellemiséged.

2023. márc. 19. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!