Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez mennyire gyakori a DKJ-nál?

Ez mennyire gyakori a DKJ-nál?

Figyelt kérdés

Vettem volna olyan DKJ-t, ami pont 1 hónap múlva jár le, de az az üzenet fogadott, hogy elfogyott az összes.

Ez mennyire gyakori, hogy az 1 hónap múlva lejáró DKJ-k elkelnek? Egyedi eset, vagy vadászni kell rá?


2023. márc. 15. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori.
2023. márc. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minél közelebbi a lejárat annál inkább jellemző.

A DKJ-ből nem bocsátanak ki folyamatosan az adott lejáratra, és nem csak a lakosságnak elérhető, ezért el tud fogyni.

2023. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:

"Ez mennyire gyakori, hogy az 1 hónap múlva lejáró DKJ-k elkelnek?"

Előfordul.

Egyesek szoktak ilyenkor az ügyfélszolgálatnak telefonálni és elmondásuk szerint néhány óra múlva lesz. Én nem szoktam. Inkább elkezdem próbálgatni az egyre hosszabbakat. Idő előtt is vissza lehet váltani. De vigyázat, az utolsó hét napon már nem.

A visszaváltással nem sokat veszít az ember. A hátralevő időre járó HOZAM 1,3%-át. Pl. két héttel korábbi visszaváltás 13% éves hozam mellett 10ezrenként nagyjából 1 forinttal kevesebbet hoz, mintha eleve 1 hónaposat vettünk volna.

2023. márc. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Egyesek szoktak ilyenkor az ügyfélszolgálatnak telefonálni és elmondásuk szerint néhány óra múlva lesz."

Mitől lenne? Ezt hogy tudják megoldani?

2023. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Mitől lenne? Ezt hogy tudják megoldani?"

Nem tudom. Kommentben írták egyesek, hogy az esetükben ez történt. Lehet, hogy a háttérben is van valami készlet, amit eladhatóvá tettek.

2023. márc. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez elég hihetetlennek hangzik :D
2023. márc. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!