Szerintetek hogy alakul hétfőig a forint? Van pár ezer eurom és nem tudom h beváltsam ma vagy inkább hétfőn?

Figyelt kérdés
2023. márc. 10. 10:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"- egy kormány őrült és utópiákon alapuló szociális intézkedései. Társadalomátszervezési tervek. Argentina."



Mondjuk ilyesmivel mi is próbálkozunk "magyar út", meg "unortodox gazdaságpolitika" cimkék alatt kell keresni ezeket a döntéseket.


Például az sem véletlen, hogy sikeresen ~10% körüli plusz infláció van nálunk (tudom, háborús infláció, bár a sokkal nagyobb határral rendelkező, és a fegyverszállításokban aktívan résztvevő lengyeleket nem érinti, de bizonyára ennek semmi köze az unortodoxiához :))

2023. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 krwkco ***** válasza:

"Mondjuk ilyesmivel mi is próbálkozunk "magyar út", meg "unortodox gazdaságpolitika""

Szerintem ez nem az a szint amiről #20 alatt írtam.

Ez még csak a demokrácia, vagyis az állampolgárok választási lehetőségeinek erőteljes gyengítése. És a közös vagyon és a körön kívüliek vagyonának részleges átcsatornázása bizonyos magánkezekbe.

De attól hogy mások a tulajdonosok, a gazdaság működő marad. A verseny hiányában fejlődés nélkül, alacsonyabb hatásfokkal halad, de nem veszíti el a működőképesség struktúrájat.

(Most nem arról beszélek, hogy ez mennyire igazságos. Csak arról, hogy mik a várható gazdasági következmények.)

2023. márc. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22: egy szóval sem említettem demokráciát vagy hasonlót, csak közgazdaságtant.
2023. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 krwkco ***** válasza:

Attól én még említhetem.

Pláne, mert a jelenlegi rendszerben a kettő között összefüggés van. A választói akarat befolyásolása teszi lehetővé a hatalom megtartását és a hatalom teszi lehetővé az általam leírt gazdasági folyamatokat. Amik tovább erősítik a választók befolyásolásának lehetőségét.

2023. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mindjárt hétfő és kiderül a válasz a kérdésre.
2023. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Már mindegy, beváltottam.
2023. márc. 11. 21:01
 27/27 anonim ***** válasza:
Nna most már lehet válaszolni. Ma 390 fölé is ment az euró, aki ma váltja be az jobban jár, mint az, aki múlt pénteken.
2023. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!