Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Azért kell adózni külön ha...

Azért kell adózni külön ha most revoluton ismerősöm küldött pár ezer forintot nekem és én azt tovább küldtem a magyar számlámra?

Figyelt kérdés
Egyszeri tranzakcióról van szó.
2023. márc. 3. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne pár ezer Ft után adózni?
2023. márc. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak érdeklődöm mert nem vagyok ebbe otthon, hogy ilyesmit kell e navnak külön jelenteni adóév végén.
2023. márc. 3. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az összegtől függ, hogy kell e adózni, hanem, hogy miért küldte.


Ha mondjuk megcsináltál neki egy munkát, akkor kell utána adózni akkor is, ha pár ezer forint (az másik kérdés, hogy a NAV foglalkozik e azzal, hogy 3000-ért felraktál neki egy konnektort).


Ha megadta a sörözés rá eső részét, akkor nem kell fizetni adót.

2023. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem üzletszerűen folynak be a pár ezer forintok a számládra, akkor a kutya sem fog vele foglalkozni és a nav sem.
2023. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem. Ajándékként jött, és csak egyszeri utalás volt.
2023. márc. 3. 08:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg hát regisztrációkor furcsáltam hogy pl a revolut kért képet az adókártyámról szemigazolvány stb.
2023. márc. 3. 08:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6: egyrészt ezekről minden banknak kell kérni információt (mert jelentési kötelezettségük van bizonyos tranzakciókról), másrészt a revoluton keresztül tudsz venni befektetési termékeket is (pl részvények), ezek után például adóznod kellhet.
2023. márc. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A revolut egy bank. Ha az otp-ben nyitsz számlát, ott is kérik.
2023. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hova érkezett az összeg, a kérdés, hogy mennyire rendszeres a dolog.

Ha a családtagod időnként küld neked ajándékba pár ezret, az nem adóköteles. Ha egy munkát megcsinálsz neki egyszer és azt kifizeti, az sem adóköteles. De ha minden hónapban csinálsz neki ilyen-olyan munkákat és azokat kifizeti, na az már adóköteles akkor is, ha csak havi 4-5 ezer forint.

2023. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy munkát megcsinálsz neki egyszer és azt kifizeti, az sem adóköteles. De ha minden hónapban csinálsz neki ilyen-olyan munkákat és azokat kifizeti, na az már adóköteles"


Nem, ez így hatalmas tévedés!


Nem létezik olyan, hogy egyszeri munka nem adóköteles, többszöri meg az. Ha valakinek pénzért felsöpröd az udvarát egyszer fél óra alatt, akkor a törvények szerint az is adóköteles (erre találták ki az egyszerűsített foglalkoztatást)


Az egy másik kérdés, hogy a NAV nem fog senkit fülöncsípni, hogy éppen az egyszeri almaszedésből, üdvar söprésből, takarításból jön, de a törvények szerint 1 percet sem dolgozhatsz adózás és járulékfizetés nélkül.

2023. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!