Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta áthidaló kölcsön...

Fundamenta áthidaló kölcsön megéri?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz 5 éve, hogy fizetjük a férjemmel, havi 20-20 ezer forinttal. Jó pár dolgot meg kéne csinálni a házban, úgy voltunk vele, hogy kivesszük az eddigit, de eszünkbe jutott az áthidaló kölcsön is, hogy minél több dologra jusson.

Majd persze hivatalosan utanaerdeklodunk, de addig is megkérdezem itt, hátha van valakinek tapasztalata



2023. febr. 19. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Egyik hitel sem éri meg, kivéve ha azzal még több pénzt csinálsz.
2023. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most már nem éri meg az áthidaló kölcsön, mert iszonyatos kamat van rajta. Ha jól sejtem, a tiétek még állami támogatásos szerződés. Várjátok meg, hogy lejárjon, aztán használjátok fel. Bár, ha 8 éves szerződés, akkor még lehet, hogy jobban jártok, ha kiveszitek az egészet állami támogatás nélkül és berakjátok PMÁP-ba, mert az 16%-ot hoz.
2023. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, még állami támogatott, 10 éves a szerződés
2023. febr. 20. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Akkor a mostani inflációs környezetben jobban megéri, ha most kiveszitek az egészet állami támogatás nélkül és berakjátok állampapírba. Az LTP-re ugyanis kb semmi kamatot nem kaptok, az állami támogatás meg csak 4 évig éri meg, utána már nagyon kevés.

Ha 10 évre vetíted le, befizetsz 2,4 milliót, kapsz rá 720 ezer állami támogatást, meg valami picsafüst kamatot, 10 év alatt kb 50-80 ezret, összesen lesz 3,2 milliód, szóval a 10 év alatt van rajta 800 ezer hozamod, ami egy átlag 6,5%-os éves hozamot jelent. Ettől jelenleg sokkal jobb hozamot kapsz egy PMÁP-pal.

2023. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy a FM-nál a 10 év lejárta után fix 3.5%-os kamattal lehet kölcsönhöz hozzájutni. Azt kell átgondolni, hogy a szükséges összegtől függően jobban járnánk-e azzal, ha

- felvesszük az áthidaló kölcsönt az egyéb járulékos díjakkal

- vagy ehelyett a legkedvezőbb banki lakáshitelt vesszük fel mondjuk 10 évre végig fix (pl.) 8,5%-os hitelkamattal. Majd azt a banki hitelt 5 év után végtörlesztjük a FM szerződéses összegével, és inkább azt a 3,5%-ost fizetjük tovább a 9%-os helyett.

- vagy kivesszük a FM-s megtakarítást, befektetjük PMÁP-ba 4 évre, imádkozunk, hogy azalatt nehogy beázzon a tető, aztán majd utána lecseréljük azt egy (rosszabb esetben) 14% vagy (legjobb esetben) 4% hitelkamatos banki lakáshitellel (mert hát ugye megszüntettük a FM-t, mert valaki azt mondta, hogy érdemes).


Értem én, hogy (csak!) most(!) 16%-os a PMÁP, de ha nem fedezi a most(!) szükséges lakáscélú kiadásokat, akkor kenhetem a hajamra. Szóval szerintem azért van az az élethelyzet, amikor érdemes a FM-ban tartani a megtakarítást. Nem mindenki pénzügyi guru, aki napi 8-12 órában követi a tőzsdét, és nem mindenkinek van felesleges 10-20 milliója a tarsolyában, hogy merjen nagyokat kockáztatni, belefektetni ebbe-abba, hogy még hozzon is valami érdemleges összeget.


Át kell gondolni, kalkulálni a lehetőségeket. Ezen az oldalon lehet számolgatni: [link]

Emellett még az Excel "Hitelkalkulátor" sablonját is használtam a saját lakáscéljaim átgondolásához.

2023. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!