Ezt megteheti a bank?

Figyelt kérdés

Van 10 millió lakáshitelem, amit még alacsony kamatszint mellett kötöttem. Jövőre kb ilyenkor lesz a kamatforduló, amikor is arra számítok, hogy a törlesztőm nagyjából a duplájára emelkedik. Ezt nyilván nem akarom, és van annyi félretett pénzem, hogy kifizessem a hitelemet. A táblázatos papír, amit küldtek, azon az szerepel, hogy jövő ilyenkor (amikor kamatváltozás történik) 6 millió forinttal fogok még tartozni a banknak.

Kamatfordulókor én mondhatom azt, hogy visszaadom ezt a 6 milliót, vagy ekkor már mindenképp egy megemelt árat kell fizetnem? Azért félek ettől, mert a banknak ez így biztos bukó.. kaptam tőlük 10 milliót, ami reálértékben mára ennek legfeljebb a háromnegyedét éri, és nem hajthatja be rajtam kamatemelés címszóval a veszteségét, mert visszafizetem a maradék hitelt egy összegben. Biztos sokan vannak így, és csak nem olyan hülye a bank, hogy bukjon ezeken.


2023. febr. 18. 16:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra az időre kellkamatot fizetni, amíg a bank pénzét használod. A fennmaradó időre nem fognak kamatot felszámolni.
2023. febr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvárhatod a kamatfordulót és másnapra rá kérheted a végtörlesztést. Max lesz pár nap, amíg az új kamat ketyeg. Nem ez lesz a fő költség.


Nekem is öt évig csak az anno elengedett 200.000 induló díj visszafizetése mellett lehetett végtörleszteni, így 5 év + 1 nap után csináltam.

2023. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!