Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csoportos beszedéssel ki mer...

Csoportos beszedéssel ki mer fizetni számlát?

Figyelt kérdés
gyakorlatilag aláírsz egy pappírt és a szolgáltatónak teljes irányitása lesz a bankszámlád felett, akkor és annyit szed le a számládról amennyit akar. nem is ismerek olyat aki meri ezt használni de gondolom olyanok akik nem értenek az internettes fizetéshez vagy lusták a postára lemenni csekket fizetni

2023. febr. 7. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én bankban dolgozok. Az ügyfeleim kb. 90%-a csoportos beszedéssel fizeti a számlákat.
2023. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó buták, én sosem engedném.
2023. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs teljes irányítása a számlád felett. Te állítod be, hogy maximum mennyit vonhat le.
2023. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem értesz te semmihez.
2023. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább te nem értesz bizonyos dolgokhoz. Nem garázdálkodhat a szolgáltató korlátlanul a számládon. Adhatsz meg egy felső összeghatárt, aminél többet nem vonhat le. Azért csak ismered a fogyasztási szokásaidat, mire mennyit fizetsz, minél mennyi szokott kijönni éves elszámolásnál...Ezekre ráhagysz egy keveset,és már nem is lesz semmi gond.

Mi bő tíz éve így fizetjük a számlákat. Soha semmi gond nem volt. Ha valahonnan visszatérítés járt, az is szépen megérkezett a folyószámlánkra.

2023. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem ártana alap pénzügyi ismereteket tanulni
2023. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor és annyit szed le a számládról amennyit akar"


És miért tenné? Hagyjuk már ezt.

Ez nem egy táájföldi webshop, hanem egy magyar cég, aminek ezernyi dolgozója van. És amit elég szigorúan ellenőriznek a hatóságok.


Ez egy több évtizedes bevált technológia. Teljesen biztonságos a használata. Még akkor is, ha időnként történhetnek hibák a rendszerben.


"akik nem értenek az internettes fizetéshez vagy lusták a postára lemenni csekket fizetni"

A legtöbb számlámat Díjneten fizetem, amit ott nem lehet, arra meg beállítottam a csoportos beszedést.

Igazad van, lusta vagyok ezzel foglalkozni. Ha pár százezer embernek hosszú évek óta működik a csoportos beszedés, akkor nekem is jó lesz.

Megnézem utólag mennyit vontak le, ennél jobban nem tud érdekelni.

2023. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok éve csoportos beszedéssel fizetek kb. mindent, amit csak lehet.


A szolgáltató csak annyit vehet le a számlámról, amennyit kiszámlázott nekem. Ha többet venne le, akkor vissza tudnám szerezni (szép szóval, fizetési meghagyásos eljárással, végső esetben perrel).


Sok év alatt egyszer sem fordult elő, hogy akár csak egyetlen forinttal is többet szedett volna be egy szolgáltató, mint amennyi a számlán szerepelt.


Ja, és emellé még a netbankban is be tudok állítani egy limitet minden egyes csoportos beszedési megbízáshoz, hogy annál többet még valami véletlen baleset folytán se tudjon leemelni a szolgáltató.

2023. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van annyi pénzed, hogy nem kell sakkozni a számlákkal, akkor a világ legkényelmesebb megoldása a csoportos beszedés. Egyszer megadod, nincs vele gond.
2023. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5+ éve csoportos beszedéssel fizetem minden közműszámlánkat. Soha nem volt semmi gondom belőle. Az összeshez van beállítva felső limit, egy-két havonta megszoktam nézni, hogy rendben elment-e mind, ha valamelyik limit miatt fennakadt, akkor azt megnézem mi okozhatta a többletfogyasztást/számlázást és kész. Szerintem a világ legegyszerűbb dolga, de még a nagymamámat is megtanítottam a múltkor icsekket befizetni, mert indult volna a postára a csekkekkel és teljesen rácsodálkozott, hogy ilyen már van... :D Én inkább azt nem értem a mai világban hogy van még létjogosultsága a papír alapú számláknak és a postán sorakozásnak csekk befizetéssel.
2023. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!