Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, ha a bróker az...

Mit jelent az, ha a bróker az mnb intézmény kereső listán "Nem jogosult"?

Figyelt kérdés

[link]


Icmarkets nem jogosult. Akkor nem lehet magyarként pénzt keresni náluk?



2023. febr. 4. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

“NÉV

ICMarkets (Invest Capital Markets)

TÖRZSSZÁM

Nincs adat

WEBCÍM

Nincs adat

SZÉKHELY

Nincs adat

MEGJEGYZÉS

Megküldő hatóság: Financial Services and Markets Authority (FSMA) – belga felügyelet; A hivatkozott társaság bináris opciókkal kereskedik, valamint forex tevékenységet végez, azonban nem rendelkezik a belga felügyelet engedélyével arra, hogy banki, illetve befektetési szolgáltatásokat nyújtson.”


Magyarán ha pénzt forgatsz náluk, ne kuncsorogj sehol kártalanításért ha átbsztak.

2023. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Icmarkets.eu -nál kereskedek. Remek gyors supportjuk van és gyorsan utalják ki a pénzemet. A gond az hogy fingom sincs hogyan kell adózni, könyvelő se tudja.


Ellenőrzött Tőkepiaci Ügyletből származó

jövedelemnek számít? Nem akarok szja 15%-nál több adót fizetni rá.



Ezt olvastam:

"Két feltételnek kell megfelelnie egy brókercégnek ahhoz, hogy a rajta keresztül kötött

ügyleteidet ETÜ kategóriába sorolhasd:



1. A brókercég EGT-államban szabályozott, vagy ha nem EGT-államban

szabályozott, akkor az adott állammal van Magyarországnak kettős adóztatást

elkerüléséről szóló egyezménye, illetve

*

2. a szabályozó felügyeleti hatóság és az MNB közötti információcsere biztosított."


Ez alapján az első pont pipa, a másodikat nem tudom pipa-e.

2023. febr. 4. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találtam egy jó leírást erről a témáról.


Ez a kérdés engem is érdekel, a Darwinex brókercég miatt.

- A Darwinex nincs az MNB intézménykeresőben (ez önmagában nem jelent semmit a Reddit bejegyzés szerint)

- A Darwinexet felügyeli az FCA

- Az Egyesült Királysággal (Darwinex székhelye) van kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény

- Adnak részletes nyilvántartást az összes ügyletről


Ezek alapján úgy látom, hogy a Darwinex-es ügyletek tekinthetők ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek.

2023. febr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!