Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akinek van OTP értékpapír...

Akinek van OTP értékpapír számlája ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Én mikor eladtam a pénzügyi terméket, amit jegyeztek ott, szinte azonnal utalással a bankszámlámra került az összeg.


Na most egyik hozzátartozómnak is eladtunk még vasárnap, a termék már nincs ott az értékpapír számlán, de a pénz még mindig az értékpapír számla pénzszámláján van.


Bár egy léptékkel nagyobb összeg mint amit én vettem ki, meg hétvége is volt. Lehet hogy egy napnál többet vesz igénybe hogy kiutalják?

Vagy külön be kell menni személyes ügyintézésre, hogy bankszámlára átvezessék? Mert ilyen funkciót nem találok a netbankon.


2023. jan. 30. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt terméktől függően a pénz T+X nap múlva hozzáférhető csak, ahol X a napok száma (tehát pl T+1 esetében másnap, T+2 esetén 2 nappal később, stb).


Másrészt, ha eladja a befektetési terméket, akkor a pénz az értékapír számla pénz számlájára kerül. Jellemzően innen kell átvezetni a folyószámlára, és onnan lehet utána felvenni KP-ban, elutalni, vagy kártyás fizetéshez használni.

2023. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!